• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kayıp Gazeteci Kaşıkçı, Çiftlik Evi ve Belgrad Ormanı’nda Aranacak

Kayıp Gazeteci Kaşıkçı, Çiftlik Evi ve Belgrad Ormanı’nda Aranacak

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı bulmak için İstanbul Başkonsolosluğunu arayan polis dün de konsolosluk rezidansına girdi. Ekiplerin Yalova’da bir çiftlik evi ile Belgrad Ormanı’nda da araştırma yaptığı iddia edildi.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim’de girdiği Başkonsolosluk’tan bir daha çıkamamıştı. 3 gün önce Levent’teki Başkonsolosluk binasını araştıran Türk polisinin suç oluşturan delilleri bulduğu ileri sürülmüştü.

Polis dün de Türkiye’den kaçar gibi ayrılan Başkonsolos Muhammed Uteybi’nin rezidansında çözümleme yaptı. Konutta ve bahçede yapılan aramalar geç saatlere kadar sürdü.

O GÜN 26 VASITA ÇIKMIŞ

Posta Gazetesi’nde bulunan habere kadar, kamera kayıtlarında o gün konsolosluktan meydana çıkan araçlardan bazıları sokaklarda tur atıp tekrar konsolosluğa döndüğü yer alıyor. Bu araçların kafa karıştırmak için tur attığını düşünen polis, o gün konsolosluktan çıkan 26 aracın tümünü incelemeye aldı. iddiaya göre,bir aracın Yalova’daki çiftliğe, bir aracın ise Belgrad Ormanları’na gittiği tespit edildi. Polis Kaşıkçı’nın cesedini bulmak için tüm bölgeyi arıyor. Bölgede kazı çalışması yapılması bekleniyor.

GÖZLER YALOVA’YA ÇEVRİLDİ

Ortaya atılan bu iddialar üzerine gözler aniden Yalova’ya çevrildi. Yalova şehir merkezi ve şehrin girişinde 3 gündür devamlı polis hareketliliği bu günde benzer şekilde sürdü. öte yandan Termal’e geldiği iddia edilen siyah renkli minibüsün daha öncede benzer yerden birkaç defa geçiş yaptığı, infaz timi üyelerinden birinin Termal bölgesinde yazlığı olma ihtimali üstünde durulduğu öğrenildi.

Kaşıkçı Olayıyla İlgili İstanbul'a Gelen 15 Kişilik İnfaz Timindeki Teğmen, Kazada ÖldüKaşıkçı Olayıyla İlgili İstanbul’a Gelen 15 Kişilik İnfaz Timindeki Teğmen, Kazada Öldü Almanya'dan Suudi Arabistan'a Kaşıkçı Tepkisi! Kritik Ziyaret Askıya AlındıAlmanya’dan Suudi Arabistan’a Kaşıkçı Tepkisi! Kritik Ziyaret Askıya Alındı Suudi Arabistan'da 'Mermi Babası' Olarak Anılan Suudi Prens Selman'ın VukuatlarıSuudi Arabistan’da ‘Mermi Babası’ Olarak Anılan Suudi Prens Selman’ın Vukuatları ABD Başkanı Trump: Türkiye'den Varsa Kaşıkçı'nın Ses ve Görüntü Kaydını İstedikABD Başkanı Trump: Türkiye’den Varsa Kaşıkçı’nın Ses ve Manzara Kaydını İstedik Fransız Bakan Bruno Le Maire, Suudi Arabistan Ziyaretini İptal EttiFransız Bakan Bruno Le Maire, Suudi Arabistan Ziyaretini İptal Etti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: