• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Bomba İddia: Suudiler Cinayeti Kabul Edecek

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Bomba İddia: Suudiler Cinayeti Kabul Edecek

CNN International’da bulunan habere göre, Suudi yetkililer, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın sorgu sırasında yanlışlıkla öldürüldüğünü itiraf edecek bir rapor hazırlıyor. CNN’in adını vermediği bir kaynağına dayandırdığı haberine kadar, Suudi yetkililer Kaşıkçı’nın ölümünden, sorguda görevli olan personelleri sorumlu tutacak.

ABD BASININDAN CEMAL KAŞIKÇI İÇİN YENİ BAHIS

Amerikan CNN televizyonu, Suudi Arabistan’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığını” iddia etti.

CNN televizyonu, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonradan haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia ortaya attı.

KAŞIKÇI, SORGULAMA SIRASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Televizyonun, ismini açıklamadığı iki öbür kaynağa dayandırdığı iddiasına göre Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu içerisinde yapılan sorgulama sırasında hayatını kaybetti.

Haberde Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığı” belirtildi.

Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı’nın ölümünü yanlış dışarı giden bir sorgu sonucu olduğunu kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

KAŞIKÇI’NIN SORGULAMASI ÜSTTEKI BİRİMLERDEN MÜSADE ALINMADAN YAPILDI

Raporun hazırlanma aşamasında olduğu belirtilen habere göre, raporda Kaşıkçı’nın sorgulanmasının bakımlı bir işlem olduğu ve bir takım şahısların olaydan sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi.

Haberde, konsolosluk binasında yaşanan olaya müdahil olanların üst birimlerden zorunlu izni almadan bu operasyonu yaptığı yönünde bir sonuca bağlanacağı kaydedildi.

TÜRK HEYETİ DELIL BULDU

Al Jazeera ise Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili Türk heyetinin başkonsolosluktaki aramaları sonrası delil bulduğunu iddia etti.

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için kayda değer bir platform olan Al Watan gazetesine katkı maddesi veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle belli Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim’de devlete ait işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten daha sonra ortadan kaybolmuştu.

Güvenlik kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan yeniden çıkmadığı onay edilirken, başkonsolosluk binasında benzer saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu şahısların sonradan geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Gazeteci Kaşıkçı’nın Suudi Başkonsolosluğunda kaybolmasının arkasından Suudi Arabistan’a karşın tepkiler sürüyor.

Türk Heyet İçerideyken Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Önünde İlginç EylemTürk Heyet İçerideyken Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Önünde Acayip Eylem Türk Yetkililer, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Aramasında 'Mavi Işık' Yöntemi KullandıTürk Yetkililer, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Aramasında ‘Mavi Işık’ Yöntemi Kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: