• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Katarlı işadamları yatırım için Türkiye’ye gelecek

Katarlı işadamları yatırım için Türkiye’ye gelecek

“Milletlerarası Güvenlik ve Sivil Savunma Fuarı” (MILIPOL Katar 2018) kapsamında Katar’a gelen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Nehir, Katar İşadamları Derneği Başkanı Şeyh Faysal bin Kasım bin Muhammed Al Sani’yle toplantı yaptı.

KATAR’DAN TÜRKİYE’YE DEV YATIRIM DALGASI GELİYOR

Nehir, Türkiye’deki yatırım ortamını ve fırsatları Katarlılara anlatarak kardeş Katar yatırımcısını Türkiye’ye ağırlama ettiklerini kaydetti.

“10-15 FABRİKA KURMA AMACIMIZ VAR”

Katar İşadamları Derneği Başkanı Şeyh Faysal bin Kasım bin Muhammed Al Sani daha önce “10-15 fabrika kurma amacımız var. Türkiye’nin ürettikleri ürünler çok kaliteli, şaşırdım açıkçası, ayrıca abluka döneminde gelen ürünler ayrıca de gezdiğimiz fabrikalarda gördüklerimiz çok kaliteli üretimler, bu değin kaliteli ürünler üretildiğini bilmiyorduk.” açıklamasında bulunmuştu.

Katarlı işadamları yatırım için Türkiye'ye gelecek

İKİLİ İLİŞKİLER KONUŞULDU

Katar Başbakanı’na fuardaki Türk firmalarını ziyaretinde eşlik eden Akarsu, Katar Emiri’nin kardeşine ait şirketi de ziyaret ederek kendisini dağıtılmış yatırımlar kapsamında Türkiye’ye ziyafet ettiklerini aktardı, keza fuar dolayısıyla bir araya geldiği Pakistan İçişleri Bakanı Şehriyar Han Afridi ile ikili ilişkileri ele aldıklarını sözlerine ekledi.

Katarlı işadamları yatırım için Türkiye'ye gelecek

BEREKETLI VE OLUMLU GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İki ülke liderlerinin 2016 yılında değişik hedefler belirlediğini andıran Nehir, 2 milyar dolarlık karşılıklı ticaret hacmi hedefinin ardındaki olduklarını belirtti.

Muhsin Akarsu, fuar vesilesiyle ziyaret ettikleri Katar’da söz konusu hedefleri gerçekleştirebilmek için neler yapılabileceğine dair bereketli görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Katarlı işadamları yatırım için Türkiye'ye gelecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: