• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Kaşıkçı’nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış

Kaşıkçı’nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde suçu münazara ekibine yıkan Suudi yetkili, suç oluşturan anına ilişkin detayları da paylaştı. Reuters’a konuşan Suudi yetkili, “Kaşıkçı’yı engellemek için boğazını sıkıp ağzını kapattılar. Ve kaşıkçı bu sırada öldü. Olayın üstünü örtmek isteyen ekip Kaşıkçı’yı bir halıya sardı ve konsolosluk aracı ile dışarı çıkardı… Cesedi değil etmesi için ‘lokal bir işbirlikçiye’ teslim ettiler” ifadelerini kullandı.

İsminin açıklanmasını istemeyen Suudi yetkilinin açıklamaları;

Konsolosun odasına götürülen Kaşıkçı, “Suudi Arabistan’a dönmeyeceğini, dıştan kendisini bir kişinin beklediğini ve 1 saat içinde çıkmazsa Türk yetkililerle iletişime geçeceğini” söyledi.

“BOĞAZINI SIKIP AĞZINI KAPATTILAR”

“Beni kaçıracak mısınız” diye soran Kaşıkçı, “evet ilaç verip seni kaçıracağız” yanıtını alınca bağırmaya başladı. Bunun üzerine Suudi takım panikledi. Kaşıkçı’yı alıkoymak için boğazını sıkıp ağzını kapattılar. Ve kaşıkçı bu sırada öldü. Olayın üstünü örtmek isteyen takım Kaşıkçı’yı bir halıya sardı ve konsolosluk arabulucu ile dışarı çıkardı. Cesedi yok etmesi için “yerel bir işbirlikçiye” teslim ettiler.

“ADLİ ALICI UZMANI KALINTILARI TEMİZLEDİ”

Ekipteki adli tıp uzmanı kalıntıları temizledi. Ekipteki bir diğer kişi ise, Kaşıkçı’nın konsolosluğu terk ettiği görüntüsünü saptamak için Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giyip, gözlüklerini takıp konsolosluktan çıktı.

“YANLIŞ RAPOR YAZDILAR”

Kaşıkçı’nın zeki saatini çıkarken konsolosluğun arka kapısında bırakan bu kişi, Sultanahmet tarafına gidip kıyafet ve gözlüğü de orada attı. 15 karakter Suudi takım, durum açığa çıkmadan bir lahza önce Türkiye’yi terk yapabilmek için yanlış rapor yazdı. “Kaşıkçı’yı bir kez uyarıp özgür bıraktık” dediler.

İŞBİRLİKÇİ İSTANBUL’DA İKAMET EDİYOR

Reuters’a konuşan Suudi yetkili, Kaşıkçı’nın cesedini teslim alan lokal işbirlikçinin İstanbul’da ikamet ettiğini söyledi. Lakin hangi milletten olduğunu paylaşmadı. Yetkili, 15 karakter Suudi ekibin, 3 yerel değişken ile birlikte Suudi Arabistan’da gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: