• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Kaşıkçı Soruşturmasıyla İlgili 5 Türk’ün Savcılıktaki İfadesi Ortaya Çıktı

Kaşıkçı Soruşturmasıyla İlgili 5 Türk’ün Savcılıktaki İfadesi Ortaya Çıktı

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonradan bir daha kendisinden haber alınamayan ve öldürüldüğü açıklanan gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin soruşturma zarfında, 5 Türk konsolosluk çalışanı daha ‘tanık’ sıfatıyla bildirmek üzere adliyeye geldi. Savcılığa açıklama verenlere “Cemal Kaşıkçı’yı gördünüz mü?”, “Konsolosluğa gelen 15 kişiyi gördünüz mü?”, “Arbede sesi duydunuz mu?” gibi sorular soruldu, teşhis için bir takım fotoğraflar da gösterildi.

5 BIREY SAVCIYA IFADE VERDİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen ve öldürüldüğü açıklanan gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin soruşturma dahilinde, bugün 5 konsolosluk çalışanı adliyeye geldi. Sabah saat 11.00 sıralarında adliyeye gelen arasında iki şoför, teknik servis personeli ve idari işler memurlarının bulunduğu 5 birey, ifadelerini saptamak üzere 7.kattaki savcılık katına çıktı ve açıklama bölge savcılara olaya ilişkin bildiklerini anlattılar.

OLAY GÜNÜNE İLİŞKİN SORULAR YÖNELTİLDİ

Savcılıkça çalışanlara, “Kaç yıldır konsoloslukta çalıştıkları, görevleri, egzersiz saatleri gibi genel soruların yanısıra “Cemal Kaşıkçı’yı gördünüz mü?”, “Arbede sesi duydunuz mu?, “2 Ekim günü mucizevi bir durum var mıydı?” gibi sorular soruldu. Keza “Konsolosluğa giren 15 kişiyi gördünüz mü?” sorusu ve bir takım fotoğraflar, durum günü personele müsade verildiğine ilişkin sorular yöneltildi. Çalışanlar da o gün tahsis başında olduklarını, herhangi bir şamata ses duymadıklarını, olaya ilişkin bir şey görmediklerini söylediler. öte taraftan konsoloslukta mesainin sabah saat 09.00’da başlayıp saat 15.30’da sona erdiğini söyleyen çalışanlar, durum günü de saat 15.30’da binadan ayrıldıklarını söylediler.

Cemal Kaşıkçı

”BAŞKONSOLOS İYİ BİR İNSAN”

Ifade veren bir birey, basın mensuplarının soruları üstüne, Türkiye’den ayrılan İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi’nin mükemmel bir insan olduğunu belirtti.

Muhammed el Uteybi

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması dahilinde, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu çalışanı toplam 45 kişinin ifadesine başvuruluyor. Soruşturma kapsamında 19 Ekim, Cuma günü başkonsolosun makam şoförü, muhasebeci, teknik servis sorumlusu, santral çalışanı gibi görevlerde bulunan 20 çalışanın ifadesi alınmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: