• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elimizde Belgeler Var, Suudi Savcı Türkiye’ye Gelecek

Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elimizde Belgeler Var, Suudi Savcı Türkiye’ye Gelecek

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ”Elimizde başka data, evrak değil değil. Ama çok aceleci olmanın da anlamı değil. Birincil etapta Kaşıkçı’yı öldürenleri Suudi yetkililer açıklayacak. Suudi başsavcı pazar günü Türkiye’ye gelecek görüşmeler yapılacak.” dedi.

”ÇOCUKÇA AÇIKLAMALAR DEVLET CİDDİYETİNE YAKIŞMAZ”

”2 Ekim tarihinde İstanbul’da bizi dehşete düşüren barbar bir canice işlendi. Ölen de öldüren de bizim vatandaşlarımız olmamakla birlikte, olayın ülkemizde gerçekleşmesi ayrıca de vicdani sorumluluklarımız bizi bu meseleyle yakından ilgilendirmeye zorladı. Cemal Kaşıkçı, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkamadı. Hadisenin makamlara haber verilmesinin arkasından yapılan araştırma ve soruşturmalar Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğü sonucuna götürdü. Yapılan talimat bizi endişelere sevk etti. Yapılan talimat çok komikti. Cemal Kaşıkçı gibi bir insan açık havada bekleyen nişanlısını almayacak. Bu muhtemel mü? Bu çocukça talimatlar devlet ciddiyeti, adamlığıyla uyuşmaz.”

”ELİMİZDE BELGELER VAR”

”Bu 18 birey Cemal Kaşıkçı’nın kimler göre öldürüldüğünü biliyor. Fail bunların içinde. Bunların içinde değilse, yerli işbirlikçi kim bunu açıklayacaksınız. Bunları açıklamadığınız sürece, Suudi Arabistan bu zandan kurtulamaz. Merak edenlere elimizdeki veri, belgeleri veriyoruz. Bunu Suudi Arabistan’a da verdik. Bunları gördükleri zaman şaşırıyorlar. Sahiden fail belirli. Peki bu talimatı veren kim? Bu 15+3, bunların Türkiye’ye gelmesi talimatını veren kim? Buraya yerleşenler, bu gelenler kimlerin talimatıyla geldi? Bunu da yetkililerin açıklaması lazım. Elimizde başka data, doküman yok değil. Ama fazla aceleci olmanın da anlamı yok. Ilk etapta Kaşıkçı’yı öldürenleri Suudi yetkililer açıklayacak.”

”SUUDİ BAŞSAVCI TÜRKİYE’YE GELECEK”

”Suudi başsavcı pazar günü Türkiye’ye gelecek görüşmeler yapılacak. Yerli işbirlikçi kim? Bunu ifade eden dışişleri bakanı. Peki kim o? sonra böyle bir tanımlama yapmadım diyor, her yere düştü bu. Kimse “Ben yaptım” demez ki… Her şeyden öte, bu 15 kişiyi Türkiye’ye gönderen kim? 18 kişi tutuklandı. Ben kendilerine söyledim, “Siz konuşturmasını bilirsiniz”. Ne dönmüşse, bu dolaplar bunların içinde. Bu zannı ortadan uyandırmak istiyorsanız, bu kilit nokta 18 kişidir. Konuşturamıyorsanız, durum İstanbul’da vuku bulmuştur, o süre bize teslim edin, biz yargılayalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: