• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bomba iddia!

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bomba iddia!

Ekonomi ve Maliye Bakanı Ferhad Dejpesend’in göreve başlaması  sebebiyle düzenlenen programa katılan Cihangiri, burada yaptığı konuşmada, ABD  yaptırımları ve Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili talimatlar yaptı.

Cihangiri, konuşmasında ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’ın İran’a aleyhinde  psikolojik savaş başlattığını ve bunu medya üzerinden yürüttüklerini ifade ederek  bu konuda bir dereceye dek başarılı olduklarını ve insanları endişeye sevk  ettiklerini söyledi.

MİLYONLARCA DOLAR ATAMA EDİLDİ

 

 

Bu ülkelerin Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayını İran’la  bağlantılandırmak için yoğun bir çabanın içine girdiğini savunan Cihangiri, “ABD  ve müttefiklerinin, medyanın İran aleyhine seferber edilerek propaganda yapılması  ve kamuoyunun İran aleyhine yönlendirilmesi için milyonlarca dolar devir  ettiğini” ileri sürdü.

Cihangiri, bu meseleyle ilgili bazı haberlerin İngiliz basınında  çıktığını kaydederek, “Öteki batı medyasının da bu konuyu gündeme getireceğinden  eminiz. Bir Takım medya organları, dünyada egemen olarak nitelendiriliyor, lakin  bunlar kamuoyunu İran’ın aleyhine yönlendirmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Dünyaya güvenilir ülke olduğumuzu gösterdik”

Yaptırımlarla ilgili olarak da İran halkının ABD’nin tek taraflı  siyasetine karşısında durduğunu dile getiren Cihangiri, Washington yönetiminin,  yürüttüğü politikalar sebebiyle yalnız kaldığını, kendilerinin siyasi açıdan daha  iyi bir konumda olduğunu belirterek, “Dünyaya güvenilir ülke olduğumuzu ABD’nin  de güvenilmez olduğunu gösterdik.” dedi.

Cihangiri, ABD yaptırımlarına aleyhinde gerekli önlemleri aldıklarına ve  mekanizmaları kurduklarına göze çarpan ederek, devletin kasasında para olduğunu  söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: