• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Kaşıkçı Cinayetinde Suikastçıları Taşıyan Türk Şoför Konuştu: Neşeliydiler, İçki İçtiler

Kaşıkçı Cinayetinde Suikastçıları Taşıyan Türk Şoför Konuştu: Neşeliydiler, İçki İçtiler

Cemal Kaşıkçı cinayetine karışan ekibin başındaki Maher Abdulaziz Mutreb’i taşıyan arabulucu kullanan Türk şoför, cinayetin anında sonrasını anlattı. Şoför, “Havaalanına içten bu vesileyle yemek yemek yenilecek bir yer sordular, bunları dönerciye götürdüm. Gayet neşelilerdi. Arabada da sigara, alkol kullandılar” dedi.

TÜRK SÜRÜCÜ ILK ÖNCE KONUŞTU

Suudi Arabistan’ın İstanbul’a gönderdiği suikast timinin başındaki ismin Türk şoförü, ilk önce konuştu.

Şoför, A Haber’de yayınlanan röportajda “Bir saat içerisinde hareketlilik oldu, üç vasıta dışarı çıkış yaptı, CC plakalı araçlardı. Minivanın içine özellikle baktım, böylece incelememe karşın hiçbir şey göremedim. Fazla karanlıktı camları. Birisi sola, diğer ikisi düz devam etti” diyerek cinayetin hemencecik sonrasını anlattı.

Röportajdan öne çıkan bölümler şöyle:

DOKUZ BIREY GELDİLER, HER ARABAYA ÜÇ KIŞI BİNDİ

Saat gece 03.20’de uçakları indi. Dokuz kişi geldiler. Her arabaya üç birey bindi. Benim arabama Maher Abdulaziz Mutreb bindi. Levent’te konsolosluğa yakın bir otele götürdük kendilerini. Bize ‘saat 8’de burada olun’ dediler. O saatte otelin önünde bizimle beraber bekleyen iki konsolosluk aracı vardı. Konsolosluğa geldim, barikatların açık havada indirdim kendilerini. Barikatları açtılar, benim aracımı konsolosluğun otoparkına aldılar.

“ÇIKIŞ YAPILACAK’ DİYE HABER VERİLDİ”

Güvenlik kapısına oturdum, dere verdiler bana. Ben dışarı çıkmak istediğimi söyledim, saat 10-11 arası. Biz açık havada beklerken ‘çıkış yapılacak’ diye haber verildi.

Cemal kaşıkçı, “İçeri gelebilirsiniz” denince üzeri aranıp içeriye geçti. Nişanlısı da orada bir süpermarketin önünde beklemeye başladı Kaşıkçı’yı. Daha sonrasında azami bir saat içerisinde hareketlilik oldu, üç araç dışarı çıkış yaptı, CC plakalı araçlardı.

“ÇOK KARANLIKTI CAMLARI”

Minivanın içine bilhassa baktım, ‘Bizimkiler mi çıkış yapıyor?’ diye. Ama öyle incelememe rağmen minibüsün içinde hiçbir şey göremedim. Fazla karanlıktı camları. Birisi sola, öteki ikisi düz devam etti.

“YARIN GELİN DEDİLER”

Bunun öncesinde gelen bir takım Suudi misafirler vardı. Herkes kağıt işini yarım saatte dışarı çıkıyordu. Fakat bayan 1-2 saat bekleyince dikkatimi çekti. Kaşıkçı girdi ve çıkmadı. Hatta şöyle koşul da oldu. Başka Suudi misafirler de geldi. Güvenlikler bunlara ‘içeride yoklama var, şu an sizi alamıyoruz. Yarın gelin’ dediler.

“NEŞELİYDİLER, ALKOL KULLANDILAR”

Kaşıkçı’nın girmesinden takriben iki saat daha sonra telefon geldi. ‘Biz oteldeyiz gelin bizi alın’ dediler. Otele geçtik. Sonrasında dört kişi belirdi kapıda. Akşam aldığım insanlara benzemiyordu. ‘Biz sizin gruptanız, bir otomobil, bir de valiz arabası istiyoruz. İki vasıta havaalanına gideceğiz’ dediler.

Havaalanına doğru sırası gelmişken yemek yenilecek bir yer sordular, bunları dönerciye götürdüm. Gayet neşelilerdi. Arabada da sigara, alkol kullandılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: