• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Kaşıkçı Cinayetinde Çarpıcı Detay: Delilleri Karartmak için Kıyafetlerini Başkasına Giydirmişler

Kaşıkçı Cinayetinde Çarpıcı Detay: Delilleri Karartmak için Kıyafetlerini Başkasına Giydirmişler

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü açıklanan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak acayip bir ayrıntısıyla uğraşma daha ortaya çıktı. Suudi konsolosluğu yetkililerinin cinayetin gerisinde diğer bir kişiye Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giydirerek konsolosluktan çıkardığı ve bununla emniyet kameralarına sahte iz bırakmaya çalıştıkları öğrenildi.

“KONSOLOSLUK YETKİLİLERİ DELİLERİ KARARTMAYA ÇALIŞTI”

Dünyanın birçok ülkesinden Suudi Arabistan yönetimine siyaset ve medya üzerinden baskılar artarken, rejim muhalifi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının üzerindeki sis perdesi henüz aralanamadı. ABD’nin Suudi Arabistan yönetimine olayın çözümü için vakit verdiği ortaya çıkarken Kaşıkçı’nın konsolosluk binasına girdiği andan itibaren başkonsolosluk yetkililerinin Kaşıkçı’nın durumuna ilişkin delilleri karartmayı seçim ettiği ortaya çıktı.

KIYAFETLERİNİ BAŞKASINA GİYDİRDİLER

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in haberine göre; Suudi yetkililer konsolosluk kameralarının kayıt yapmadığını ve Kaşıkçı’nın binadan çıktığını iddia etmişti. Ama Cemal Kaşıkçı’nın içeri girişinden iki saat sonra kıyafetlerini bir diğer konsolosluk yetkilisine giydirip çevredeki emniyet kameralarına iz teslim etmek üzere delillerin karartılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

KONSOLOSLUK YETKİLİSİ KAŞIKÇI’NIN KIYAFETLERİ İLE KAPIDAN ÇIKIYOR

İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre Kaşıkçı’nın konsolosluk binasına girdiği andan itibaren planlı bir infaza kurban gittiği ortaya çıkıyor zira dış güvenliği polis tarafından sağlanan binaya Cemal Kaşıkçı’nın gelmesine dakikalar kala mavi ceketli bir konsolosluk görevlisinin içeridekileri bildirmek üzere beklediği görüntülerde yer alıyor. Bu görüntülerde Kaşıkçı’nın konsolosluk binasına vatandaşlık ve vize hizmetleri kapısından girdiği görülürken iki saat sonradan üzerinde Kaşıkçı’nın kıyafetleri olan bir konsolosluk yetkilisinin benzer kapıdan çıkarak çevredeki güvenlik kameralarına sahte delil üretmek adına iz bırakmaya çalıştığı belirlendi.

KAŞIKÇI’NIN KIYAFETLERİ İLE ÇIKIŞ YAPAN KIŞI KAŞIKÇI OLMADIĞI TESPIT EDILDI

İstihbarat kanyaklarından alınan bilgiye göre çevredeki 4 kameraya ait görüntüler incelenmiş, binadan Kaşıkçı’nın kıyafetleri ile çıkış yapan kişinin Kaşıkçı olmadığı saptandi. Güvenlik birimleri, soruşturma dosyası zarfında bu kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Kanıt karartmayı amaçlayan bu girişimin üstüne konsolosluk kendi kameralarının kayıt yapmadığını ifade ettikten sonradan, Türk yetkililerin laf konusu delil karartma girişimini Suudi üstteki makamlara iletmesi üzerine konsolosluğun kapıları olay yeri inceleme ekiplerine açıldığı ifade ediliyor.

BAŞKONSOLOSLUK MÜSTEŞARI DA RİYAD’A DÖNDÜ

Kaşıkçı soruşturmasının 15 karakter infaz timi dışında birinci derecede şüphelisi olan Suudi Başkonsolosunun Türkiye’yi 16 Ekim tarihinden terk etmesinden bir gün sonradan Başkonsolosluk Müsteşarının da Riyad’a döndüğü yetkililer tarafından ifade edildi.

AK Parti'li Usta'dan Kaşıkçı Açıklaması: Mecbur KaldılarAK Parti’li Usta’dan Kaşıkçı Açıklaması: Mecburi Kaldılar ABD Basınından Erdoğan'a Büyük Övgü: Kaşıkçı Olayında Kimse Onun Kadar Baskı YapmadıABD Basınından Erdoğan’a Büyük Övgü: Kaşıkçı Olayında Kimse Onun Dek Baskı Yapmadı Cemal Kaşıkçı'nın Cansız Bedeninin Nerede Olduğuna Dair Suudi Arabistan'dan İki Farklı Açıklama GeldiCemal Kaşıkçı’nın Cansız Bedeninin Nerede Olduğuna Dair Suudi Arabistan’dan İki Farklı Izah Etme Geldi Suudi Arabistan'dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Konsoloslukta Çıkan Arbedede ÖldüSuudi Arabistan’dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Konsoloslukta Çıkan Arbedede Öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Konusunu GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Konusunu Görüştü Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan'a Yaptırım UygulayabilirizTrump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan’a Yaptırım Uygulayabiliriz Konsolosluk Çalışanlarından Çarpıcı İfadeler: Kaşıkçı Gelmeden Önce Bize 2 Gün İzin VerildiKonsolosluk Çalışanlarından Çarpıcı İfadeler: Kaşıkçı Gelmeden Önce Bize 2 Gün Izin Verildi ABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken İddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu TutulacakABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Uyarı Çeken Iddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu Tutulacak İngiltere'den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Tehdit Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Göre Karar Alırızİngiltere’den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Tehdit Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Kadar Karar Alırız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: