• DOLAR
  5,3111
  % 0,52
 • EURO
  6,0351
  % 0,64
 • ALTIN
  229,5216
  % 0,24
 • BIST
  102.298
  % 0,55
İzmir Baro Başkanlığını Kobaniciler kazandı

İzmir Baro Başkanlığını Kobaniciler kazandı

İzmir Barosu’nun Genel Kurulu kıyasıya bir rekabete sahne oldu.

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu namına İzmir Barosu Başkanvekili Mustafa Çetin ile Atalay Aksay yarışırken Kobaniciler Grubu olarak aşina Modern Avukatlar Grubu, Özlan Yücel’i namzet gösterdi.

Reformcu Avukatlar Grubu’nun adayı Muhammet Özekes ve Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı Ömer Fatih Acilen, gün boyu meslektaşlarını ikna etmek için çalıştı.

2 NAMZET ÇIKARDIKLARI İÇİN OYLARI BÖLÜNDÜ

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu toplamda 3 bin oy almasına rağmen 2 aday çıkardığı için oyları bölündü. Bu Nedenle İzmir Baro Başkanı, Kobaniciler Grubu’ndan Özkan Yücel oldu.

“YAŞASIN KOBANİ” SLOGANLARI ATMIŞLARDI

Daha önce yönetimde olan Çağdaş Avukatlar Grubu, geçen sene genel kurulunda “Yaşasın Kobani” diye sloganlar attıkları için Kobaniciler olarak ad yaptı.

SANDIK SONUÇLARI

Genel Kurul’da toplamda 5 bin 986 avukat oy kullandı. Geçerli oy sayısı 5 bin 816. Sandıktan Özkan Yücel’e 1955 oy çıktı. Mustafa Çetin geçerli oyların 1720’sini aldı. Yine Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı Atalay Aksay ise 1258 oy ile sandıktan 3’üncü sırada çıktı. Bu yıl ilk olarak Reformcu Avukatlar Grubu olarak seçime katılan Muhammet Özekes de 540 oy aldı. Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı olan Ömer Fatih Şimdi’ye ise sandıktan 312 oy çıktı.
Genel Kurulda konuşan Av. Bülent Karagöz, başkan adayı Özkan Yücel’i sert bir dille eleştirdi Karagöz, Çağdaş Avukatlar Grubu’nun tercih bildirgesinde de PKK’nın taleplerine yer verdiğini belirtti.

“SİZİ GİDİ KOBANİCİLER”

Bunun üstüne takriben 20 karakter bir grup kürsüye yürüdü. Platformun üzerine çıkmaya çalışarak konuşmayı kesmeye çalışan gruba “Sizi gidi Kobaniciler gelin gelin” diyen Av. Karagöz, “PKK işbirlikçileri, Amerikan işbirlikçileri Türkiye’yi bölemeyeceksiniz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: