• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
İYİ Parti, Bakımlı Gelirli Vatandaşlara Kriz Zammı Yapılmasını Istek Etti

İYİ Parti, Bakımlı Gelirli Vatandaşlara Kriz Zammı Yapılmasını Istek Etti

Ekonomik gelişmeler Türkiye’nin gündeminde ancak yerini koruyor. Enflasyon rakamlarının artmasının peşinde muhalefet partileri alım gücünün artırılmasına ilişkin bazı önerilerde bulunmuşlardı. Bu önerilere bir yenisi de İYİ Parti göre geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Evren Paçacı enflasyon rakamları karşı eriyen maaşlara kriz zammı yapılmasını talep etti.

KUYTU GELİRLİ VATANDAŞLARIN MAAŞLARINA KRİZ ZAMMI YAPILSIN TALEBİ

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ekonomiye dair bir takım açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda enflasyon rakamları ile Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na dair değerlendirmelerde bulunan Âlem Paçacı atılan bu adımı hesaplı çöküşün sonuçlarını durdurma adımları olarak nitelendirdi. Bu konuda alınacağı açıklanan önlem planlarını eleştiren İYİ Parti Milletvekili Paçacı atılan adımların geçici çözümler sunduğunu söyledi. Âlem Paçacı konuşmasında ayrıca idareli gelişmelerden en çok etkilenen en düşük ücretli vatandaşlar hakkında da açıklamalarda bulundu. Döviz kuru ve yaşanan zamların peşinde vatandaşların yaşayamaz ayla geldiklerini söyleyen İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı bu vatandaşlara kriz zammı yapılsın dedi.

“DOĞALGAZ VE ELEKTRİK FİYATLARINI YÜZDE 10 İNDİRİN”

“Dar gelirli aileler kriz öncesinde zeka kırmızı eti rüyasında görüyor iken, bugün fakir fakir el değin tavuk eti bile alamaz duruma gelmiştir. Pazardaki meyve sebzeye uzak bakmaktadır. Un, şeker, pirinç, bulgur, nohut gibi zorunlu gıda maddeleri lüks tüketim haline gelmiştir. Bugün itibari ile iktidarın birinci önceliği değişmez geliri olan çalışanlarımızın ücretlerinde iyileştirmeler gerçekleştirmek, maaşlarına hemen kriz zammı saptamak olmalıdır. Kış şartları sertleştikçe, artan doğal gaz ve elektrik maliyetleri ile birlikte bundan böyle en düşük ücretle geçimini sağlama şansı kalmamıştır. Her tarafa açıklamalar yağdıran Sayın Erdoğan, kış şartlarında vatandaşa bir hayır gerçekleştirmek istiyorsanız, doğal gaz ve elektrik fiyatlarını da bir sıkıntı yüzde 10 indiriverin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: