• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
İttifaka Kapıları Kapatan Bahçeli’nin Andımızla İlgili Sözleri Salonu Ayağa Kaldırdı

İttifaka Kapıları Kapatan Bahçeli’nin Andımızla İlgili Sözleri Salonu Ayağa Kaldırdı

MHP Lideri Devlet bahçeli, son yılların en sert grup konuşmalarından birine imza attı. AK Parti ile ittifaka kapıla kapatan Bahçeli’nin Andımızla ilgili sözleri salonda yaklaşık olarak miting havası estirdi.

“ŞÜPHESIZ TÜRKÜZ, ŞÜPHESIZ TÜRKÇÜYÜZ”

Danıştay’ın sınırlarını aştığı eleştirilerine cevap veren Bahçeli, “MHP’nin yarım yüzyıllık mücadelesinde halk müziği anlayışı uzaklaştırıcı olmamıştır. Kültürel eksende ‘Ne mutlu Türk’ün diyecek’ eksende yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ahali kavramı birleştiricidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşittir. Partimiz ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi Türk milleti kavramı içerisinde kucaklamaktadır. Kültürlerin üstteki kimlikle buluşması asıl ve esastır. Türklük üstteki kimliktir. Kuşkusuz Türküz, Türkçüyüz. Andımız Türk milletinin ruh kökünden kopmuştur. Danıştay çözülme sürecinin fena bir hatırasını söküp atmıştır. Doğru yapmıştır. Çözülme sürecinin kamburundan kurtulmuştur” dedi.

“BİZ NE FAŞİST, NE KAFATASÇIYIZ”

Konuşmasının devamında “Biz ne faşist, ne kafatasçıyız. Türk olmanın bir bedeli varsa, can feda olsun. Türklükten taviz vermeyiz” diyen Bahçeli, “Bu hazımsızlığın maksadını nasıl yorumlayalım? Neymiş, Danıştay sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymuş. Bunların tümü zırvadır, temelsizdir. Papaz kararına ses çıkaramayanlar, andımızın okunduğunu duyunca ayağa kalkmışlar. Andımız etnik bir açıklama değildir. Türk’üm çağırmak ayıp mıdır, doğruyum aramak yanlış mıdır? Bize kırmızı çizgi hatırlatması yapan gafiller utanmasınlar ancak, MHP’nin kırmızı çizgisi Türklüktür. Biz ne faşist, ne kafatasçıyız. Türk olmanın bir bedeli varsa, can feda olsun. Türklükten taviz vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz KalmamıştırBahçeli: Lokal Seçimlerde İttifak Beklentimiz Kalmamıştır Bahçeli'den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş YokBahçeli’den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş Yok Bahçeli'nin Yerel Seçim İçin İttifakı Bitirdiklerini Açıklamasının Ardından Dolar 5,86 Seviyesini GördüBahçeli’nin Lokal Seçim İçin İttifakı Bitirdiklerini Açıklamasının Gerisinde Dolar 5,86 Seviyesini Fark Etti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: