• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
İstifa Eden AK Parti’li Belediye Başkan Yardımcısı: Akraba Kayırmacılığı Yapılıyor

İstifa Eden AK Parti’li Belediye Başkan Yardımcısı: Akraba Kayırmacılığı Yapılıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Belediye Başkan yardımcılığından ve meclis üyeliğinden istifa eden Hasan Karakaş, belediye yönetiminin parti ilke ve ahlak değerleri ile bağdaşmayan davranış ve davranışları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Karakaş, “Adaletsiz hizmet anlayışı ve akraba kayırmacılığı dominant oldu.” diye konuştu.

”KOLTUK HIRSI, AKLIN ÖNÜNE GEÇTİ”

Hüseyin Karakaş yaptığı açıklamada, istifasında en önemli nedenlerden birinin mevcut belediye yönetiminin parti ilke ve etik değerleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar olduğunu ifade etti. Hasan Karakaş, açıklamasında, “Şanlıurfa’da siyaset yapmak, bilhassa Siverek’te siyaset gerçekleştirmek. İnsan her geçen gün onurunu azıcık daha yitirir hale geliyor. İnsani ve vicdani etikten uzaklaşarak tüm mukaddesat çiğnenir ayla getirildi. Koltuk hırslarını aklının önüne geçiren, kendi çıkarlarını milletinin değerlerinin üstünde tutan, milletinin kültürel ve moral direncini hiçe sayan siyasiler ortaya çıktı. Siverek gibi sosyal yapısı bambaşka olan ilçemizde ırksa kimlikler üzerinden çok iğrenç çatışma zemini oluşturulmak istendi. Beraber çalıştığımız, partimizin iç dinamiklerini ve dava ruhunu hiçe sayan idareciler türedi.” dedi.

Hasan Karakaş

”AKRABA KAYIRMACILIĞI YAPILIYOR”

Belediye Başkanlığı yaptığı 4.5 takvim görevi esnasında gözlemlediği yanlışlıklar ve duyduğu rahatsızlıklar da olduğunu vurgulayan Karakaş, partinin ilke ve ahlak değerleriyle bağdaşmayan davranış ve davranışları ise, “Adaletsiz hizmet anlayışı, nepotizm (akraba kayırmacılık) hastalığı, istişareden yoksun bir anlayışa sahip olunması” diye sıraladı.

PARTİ ÜYELİĞİ DEVAM EDECEK

Hasan Karakaş, AK Parti’nin üyesi olmaya devam edeceğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğinin süreceğini de açıklama etti. 2015 yılından itibaren aynı sorunların yaşandığını da anlatan Karakaş, “Bugüne değin bu sorunları dile getirmememin esas sebebi partimizin hiçbir şekilde zarar görmemesi namına olmuştur 2015 ten beridir bu sıkıntılar mevcuttu fakat biz o zaman istifa etmeyi düşündük lakin bu sıkıntıları partimize ve dava arkadaşlarımıza danıştık onlarda sürecin fazla huzursuz olduğunu böyle bir eylemin partiye zarar vereceğini söylediklerinde istifadan vazgeçtik. Oysa mevcut anlayışın göstermiş olduğu samimiyetsiz eylemleri, vefa bilmezlikleri, ülkenin ve Cumhuriyetin sahibi olarak sadece kendilerini görüp, toplumun manevi dinamikleri ile bir türlü barışamayan, halkın örfüne, adetine inancına tanıdık olmayan kalan, icraatlarında maske kullanıp, her türlü kirli tezgahları kuranlar yeniden sahneye çıktı. Aynı ekibin, benzer kişilerin ve benzer siyasetçilerin yeniden sahneye çıkmaması namına benim toplumsal alınganlık namına Belediye Başkan yardımcısı olarak en üstteki seviyede bir mesaj vermek adına istifa ettim. Biz inşallah dava adamıyız. Biz tekrar tekrar partimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Dünde yanındaydık, Bugünde yanındayız yarında yanında olacağız” diye konuştu.

2014’TE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Hasan Karakaş 2014 yerel seçimlerinde Siverek’cilt AK Parti meclis üyesi seçilmiş, sonradan Siverek Belediye Başkanlığına getirilmişti. Karakaş geçtiğimiz günlerde sosyal ağ hesabından istifa ettiğini duyurmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: