• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İşte vahşice katledilen Kaşıkçı’nın son günleri

İşte vahşice katledilen Kaşıkçı’nın son günleri

Kaşıkçı’nın 28 Eylül -1 Ekim aralarında neler yaptığını ve 2 Ekim sabahı neler yaşadığını gösteren görüntüler öncelikle yayımlanıyor.

NİKAH DAİRESİNE EL ELE GİRDİLER
Kaşıkçı, İstanbul’a 28 Eylül’de Londra’dan ilk gelişinde saat 04.07’de pasaporttan geçerken görüntülendi, üstünde sarı bir kazak vardı. Kaşıkçı o sabahleyin nişanlısı Hatice Cengiz ile izdivaç işlemlerini bitirmek üzere Fatih Belediye Başkanlığı’na gitti. Kaşıkçı ile Cengiz, içeri el ele tutuşarak girdiğinde saat 09.20’yi gösteriyordu. Çift, 09.23’te evlendirme dairesinden data alacakları görevlinin bulunduğu masaya oturdu. Kaşıkçı ile Cengiz, görevli memurdan data aldıktan sonra saat 09.28’de evlendirme dairesinden çıktı ve Suudi Arabistan Başkonosolosluğu’na gitmeye karar verdi. Saat 09.32’de Fatih’ten Levent’teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na gitmek için taksiye binen Kaşıkçı tıpkı 2 Ekim’de yapacağı gibi IPhone telefonunu Hatice Cengiz’e bırakarak Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na randevusuz bir şekilde girdi. İçeri girmeden önce evhamlı olan Kaşıkçı 1-1.5 saat sonradan mutlu bir şekilde dışarı çıkarak nişanlısına kendisine içeride barışçıl bir teşebbüs gösterildiğini, bekar olduğuna dair belgenin hazırlanacağını, yurtdışı seyahati sonrası belgeyi gelip alacağını söyledi. Londra’da bir konferans için o akşam uçağa binen Kaşıkçı, öldürüldüğü 2 Ekim Salı’ya bağlanan gece sabaha aleyhinde İstanbul’a geri döndü. Cinayet günü olan 2 Ekim Salı… İnfaz timi 09.55’te Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na antre yaparken Kaşıkçı, nişanlısı Hatice Cengiz ile kahvaltı yapıyordu. Saat 13.00’te ‘evraklarınız hazır’ denilerek konsolosluğa çağrılan Kaşıkçı taksiyle gittiği Levent’te iki cep telefonununu nişanlısına bırakarak 13.14’te Suudi Başkansolosluğuna adımını attı ve bir daha dışarı çıkamadı.

KORUMA KARARI ALINDI
İstanbul Valiliği, Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz’in güvenliğinin sağlanması için koruma kararı aldı. Karar zarfında Cengiz’e koruma verildiği ve 24 saat korunacağı bildirildi.

‘KİŞİYE ÖZEL’ 3 KUTU
BU VESILEYLE dün Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda hareketli anlar yaşandı. Konsolosluğa ait bir araçla üzerlerinde numara bulunan ve İngilizce ‘kişiye özel’ yazılmış üç kutu getirildi.

ÖLÜM GÜNÜ ATATÜRK HAVALİMANI’NDA
CEMAL Kaşıkçı, 2 Ekim’de Londra’dan İstanbul’a döndü. Ulaştığımız görüntüye göre Atatürk Havaalanı’nda saat
04.06.55’de pasaport kontrolünden geçti. Kaşıkçı, öldürüleceği gün olan 2 Ekim’de Atatürk Havaalanı’nda dakika dakika şunları yaşadı:
04.08.39: Elinde valizi ile gümrük çıkış kapısına dürüst yöneliyor.
04.09.04: Gümrük çıkış kapısından geçiyor.
04.11.57: Bir sarı taksiye binerek evine dürüst gidiyor.
04.56: Nişanlısı Hatice Cengiz Topkapı’daki evine varan Kaşıkçı’nın yanına elinde poşetle geliyor. Sonradan evden çıkıp Başkonsolosluğa gidiyorlar.

 

 

KATİLLERİ, KAŞIKÇI’DAN 23 DAKİKA DAHA SONRA İSTANBUL’DA
Ulaşılan öteki kritik görüntüler ise Suudi istihbarat albayı Maher Abdulaziz Mutreb ilk önce almak üzere Kaşıkçı’yı infaz etmek üzere gelen tim üyelerinin İstanbul Atatürk Havaalanı VIP salonundan girişlerine ait. Bu görüntülerin zamanına bakılırsa Kaşıkçı ile ‘cellatları’, ‘ölüm günü’nde aynı dakikalarda Atatürk Havaalanı’nda bulunuyordu. Kaşıkçı, Atatürk Havalimanı’ndan 2 Ekim’de 04.07’de çıkış yaparken, Mutreb ve timin diğer üyeleri 04.29’da çıkıyordu.

LONDRA’DAN GELİŞİNİ BİLİYORLARDI
Bu da istihbaratçıların değerlendirmelerine tarafından Cemal Kaşıkçı’yı infaz etmek üzere gelen timin, Londra’dan geliş saatini kasten hareket ettiğini gösteriyor.

KAYNAK: SABAHTAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: