• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul 3. Havalimanı İçin THY’nin Uçuş Fiyatları Kesin Oldu

İstanbul 3. Havalimanı İçin THY’nin Uçuş Fiyatları Kesin Oldu

Türk Hava Yolları, İstanbul 3. Havalimanından kampanyalı ücretlerle, Ankara, Antalya, İzmir’e 59, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) 179 TL ve Bakü’ye 99 dolara uçacak.

3. Havalimanı, büyük bir törenle 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde açılacak. 30 Ekim’de ise tören sonrası düzenlemeler, temizleme ve ilk uçuş için hazırlıklar yapılacak. 31 Ekim’de THY ilk uçuşlarını Ankara ve KKTC Ercan Havalimanına gerçekleştirecek.

HER GÜN 5 GİDİŞ 5 GELİŞ

Habertürk’te bulunan habere kadar, THY, büyük göçü gerçekleştireceği 30-31 Aralık’a değin olan 2 aylık dönemdeki ticari test amaçlı uyumlu uçuşlarına ise 1 Kasım’da başlayacak. Daha önce 2 ayda toplam 30 uçuş yapılması planladığı belirtilmişti. Yeni düzenlemeye göre THY, 1 Kasım’dan açmak üzere günde 5 kalkış, 5’te iniş olacak şekilde uçuş planı yaptı. Her gün İstanbul 3. Havalimanından 5 noktaya, yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir ve yurt dışarıda ise Bakü ile Ercan’a gidiş-dönüş uçuşlar yapılacak. 2 aylık dönemdeki kampanyalı ücretlerde şöyle olacak; Ankara, Antalya ve İzmir tek istikamet 59 TL , Ercan’a tek yön 179 TL, Bakü’ye gidiş-dönüş 99 ABD dolar olacak.

ILK UÇUŞ ANKARA’YA YAPILACAK

Yeni havalimanında gerçekleştirilecek uçuş takvimi de belirlenmiş oldu. Buna kadar 31 Ekim’de birincil uçuş Ankara’ya 11:30’da yapılacak. Ankara Esenboğa’dan İHY’ye dönüş uçuşu da 13:30’da gerçekleşecek. Benzer gün ikinci uçuş KKTC Ercan Havalimanına 17:30’da yapılacak. 2 aylık uyumlu uçuşlar ise şöyle gerçekleşecek; Her gün İYH’den Ankara 11:10 gidiş, 13:30 dönüş. Antalya’dan İYH’ye 11:00’de geliş, 13:40’ta dönüş. İYH’den İzmir’e birincil uçuş 1 Kasım’da 15:55’te yapılacak dönüşü ertesi gün 08:35 olacak. Sonraki günler bu saatlerde uçuşlar yapılacak. 31 Ekim’de başlayacak İYH-Ercan uçuşları da 17:30 gidiş, ertesi gün 05:35 dönüş şeklinde olacak. 1 Kasım’da başlayacak İYH-Bakü seferleri de 15:55 gidiş, ertesi gün 08:35 Bakü’den dönüş biçiminde gerçekleştirilecek.

BÜYÜK KASABA MERKEZİNE KARAYOLUYLA ULAŞIM İBB’NİN KONTROLÜNDE OLACAK

Yeni havalimanından şehir merkezine karayoluyla ulaşım İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kontrolünde olacak. Daha önce ilk ihale iptal edilip, ikincisine çıkıldığında, tek ulaşım kaynağı olan karayolunda geç yapılan ihale nedeniyle sorunlar olabileceği tartışılmıştı. İETT göre yapılan 3. Havaalanı Toplu Ulaşım İhalesi’ni ikincisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Otobüs A.Ş kazandığı için ulaşım hizmetini benzer şirketin 29 Ekim’de başlaması bekleniyor. Bir aksaklık olmaması için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi her halükarda devrede olacak.

ASLAN PAYI THY’NİN

Açılışından itibaren İstanbul 3. Havalimanının yolcuda yaklaşık yüzde 75’in üstüne meydana çıkan pay Türk Hava Yollarının olacağı belirtiliyor. Hem yeni havalimanına THY’nin büyük taşınmasının ertelenmesi sebebiyle, iki havalimanından uçuş yapılacağı için 3. Havaalanı 31 Aralık tarihine dek “ISL” kodunu kullanacak. Taşınma sonrasında ise “IST” kodunu kullanmaya başlayacak. Dolayısıyla THY’nin satışa çıkaracağı İYH uçuşlu biletlerde “ISL” kodu yer alacak.

İstanbul 3. Havalimanı İçin Biletler Satışa Çıkıyorİstanbul 3. Havalimanı İçin Biletler Satışa Çıkıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: