İsrail ‘Filistin Engereği’ni ‘İsrail’in ulusal yılanı’ ilan etti

İsrail ‘Filistin Engereği’ni ‘İsrail’in ulusal yılanı’ ilan etti

Filistin topraklarını işgal eden İsrail, şimdi de “Filistin Engereği” olarak bilinen yılanı “İsrail’in ulusal yılanı” ilan etti.

Lokal basında yer alan haberlere tarafından, İsrail Doğayı Koruma Derneği ile İsrail Doğa ve Parklar Otoritesi, ülkenin ulusal yılanını yeğlemek için internet üzerinden bir oylama başlattı.

Fazla sayıda İsraillinin katıldığı oylamada, “Filistin Engereği” olarak bilinen yılan 9 binin üstünde oyla “İsrail’in ulusal yılanı” seçildi.

“Filistin Engereğini, İsrail’in milli yılanı ilan etmek hırsızlık”

“Filistin Engereği”nin İsrail’in ulusal yılanı bildiri edilmesine Filistin yönetimi karşı çıktı.

Filistin Yaban Hayatı Derneği İcra Direktörü İmad el-Atraş, Filistin devlete ait haber ajansı WAFA’ya yaptığı açıklamada İsrail’in tutumunu kınadı.

İsrail’in Filistin’e ait bitki ve hayvanları “aşırmak” için milletlerarası kampanyalar başlattığını gösteren Atraş, “Filistin Engereğini, İsrail’in milli yılanı ilan etmek hırsızlıktır. Bu yılan Filistin mirasının bir parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Boyu 70 ile 120 santimetre aralarında değişen ve “Filistin Katır Yılanı” olarak da tanıdık bu yılanlar oldukça zehirli.

Tarihi Filistin topraklarının yanı sıra, Lübnan, Ürdün ve Suriye’de de rastlanan bu yılanlar bölgedeki en güvenli olmayan yılan türleri arasında gösteriliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: