İsrail, Donald Trump’ın İran politikasından memnun

İsrail, Donald Trump’ın İran politikasından memnun

ABD Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana İsrail’in istediği yönde politikaları uygulamaya koyan Donald Trump, ülkeden bir tebrik daha aldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, partisi Likud’un grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugün itibarıyla uygulamaya başlanan ABD’nin İran’a karşın yaptırımlarının ikinci bölümünün başlaması münasebetiyle Başkan Trump’a teşekkür etti.

GÖZÜ KARA VE ÖNEMLI BİR KARAR…

ABD’nin İran’a karşın ikinci yaptırım paketinin devreye girmesi nedeniyle bugünün “tarihi bir gün olduğunu” söyleyen Netanyahu, “ABD Başkanı Trump’a bu gözü kara ve kayda değer kararından dolayı bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bu kararın, istikrar ve barışın yanı sıra güvenliğe de katkı sağlayacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN TRUMP YENIDEN YAPTIN”

ÖTE YANDAN İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman da Twitter hesabından paylaştığı mesajında, İran’a uygulanmaya başlanan yaptırımdan nedeniyle Trump’a teşekkür ederek, “ABD, tek bir hareketle İran’ın Suriye, Lübnan, Gazze, Irak ve Yemen’e yerleşmesine büyük darbe vurdu. Başkan Trump yine yaptın.” cümlelerini kullanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: