• DOLAR
  5,4718
  % 0,07
 • EURO
  6,2131
  % 0,15
 • ALTIN
  229,6424
  % 0,15
 • BIST
  104.608
  % 0,01
İsrail basını Veliaht Selman’a methiyeler dizdi

İsrail basını Veliaht Selman’a methiyeler dizdi

Suudi Arabistan uluslararası arenada Kaşıkçı olayı sebebiyle şeref kaybediyor, ancak İsrail ile yürütülen ahlaksız birliktelik devam ediyor. Tsvaya Greenfield tarafından kaleme alınan bir makalede, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a methiyeler dizildi.

İsrail basını Veliaht Selman'a methiyeler dizdi

İSRAİL’İN DUASI: PRENS SELMAN

Cemal Kaşıkçı olayında Selman’la zıt düşülmemesi gerektiğine vurgu yapan Greenfield, Selman’ın izole edilmesinin İsrail için yıkım olacağını yazdı.

İsrail basını Veliaht Selman'a methiyeler dizdi

Yazar Greenfield, “İsrail, kendisiyle kayda değer bir anlaşma yapmaya razı olacak büyük bir Arap liderin gelmesi için 50 yıldır hep dua etti” ifadelerini kullandı.
Yazar, Suudi Veliaht Prens’in itibarının, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayıyla ilgilendirilip zedelenmesinin Orta Doğu’da, İran’a karşısında ABD, İsrail ve Suudi Arabistan arasındaki ittifaka hasar vereceğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan Veliaht Prens’in itibarını kaybetmesini istediğini bahis etti.

İsrail basını Veliaht Selman'a methiyeler dizdi

“UZUN YILLARDIR BEKLENEN LİDER”

Yazar, Muhammed bin Selman’ın İsrail’in meşruiyetini isteyen bir Arap lider olduğuna şive yaptı. İsrail’in uzun yıllar beklediği bir Arap lider olan Muhammed bin Selman’ın görevden uzaklaştırılmasının İsrail için büyük bir yıkım olacağını söyleyen Greenfield, bunun önceki ABD Lideri Obama’nın İsrail’e karşı siyasetine armoni gösterdiğini yazdı.

İsrail basını Veliaht Selman'a methiyeler dizdi

Muhammed bin Selman, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını onaylamıştı. Suudi Arabistan Kralı Selman ise buna aleyhinde çıkarak Kudüs’ün Müslüman ve Arap kimliğine aksan yapmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: