• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
İŞKUR Öğrenciler İçin Protokol İmzaladı! Programa Katılanlar Aylık Bin 400 Lira Kazanacak

İŞKUR Öğrenciler İçin Protokol İmzaladı! Programa Katılanlar Aylık Bin 400 Lira Kazanacak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Çalışma ve Meslek Kurumu Muğla İl Müdürlüğü aralarında “Hayata Yolculuk Projesi” protokolü imzalandı. Proje ile devlet koruması altında bulunan, anne-babası olmayan/hasta-hapiste olan, hesaplı yönden dezavantajlı konumda yer alan ve madde bağımlılığı olan öğrencilerin iş sahibi olması sağlanacak.

AYLIK BİN 400 LİRA

Program zarfında katılımcıların günlük 46,23 TL cep harçlıkları ile genel sağlık sigortaları ve meslek kazası iş hastalığı primleri karşılanacak. Yani bir ay kursa gidenlerin eline bin 400 lira para geçecek.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMA HAYATINA ALIŞMALARI AMAÇLANIYOR

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Hayata Gezi Projesi ile ayrı iş dallarında mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları düzenlenerek öğrencilerin alıştırma hayatına alışmaları ve öğrencilerin fena alışkanlıklardan uzakta tutulmaları ve istihdam edilmeleri amaçlanıyor. Üniversite olarak bu kriterlere uyan öğrencilerimizi Meslek kurum Muğla İl Müdürlüğüne yönlendireceğiz” dedi.

“ÜNİVERSİTELERİ FAZLA ÖNEMSİYORUZ”

Türkiye Iş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ise istihdam konusunun yalnızca Türkiye’nin yok, bütün ülkelerin kayda değer meselelerinden biri olduğunu açıklama etti. İstihdamın yanında iş gücü piyasasının istek ettiği niteliklerde elemanı geliştirmek için son 15 yılda büyük uzaklık katettiklerini bildiren Uzunkaya, şunları kaydetti:

“2002’de yılda yalnızca 24 bin kişinin Türkiye genelinde istihdamına arabuluculuk yapan bir İŞKUR, bugün 1 milyon 57 bin 249 kişinin bir yılda istihdamına aracılık yapar ayla geldi. İstihdamda üniversiteleri fazla pozitif önemsiyoruz. Son dönemde İŞKUR olarak halk kurum ve kuruluşlarıyla meslek birliği içerisinde olduğumuz gibi üniversiteleri bizim en büyük yaşam kaynağımız ve damarımız olarak görüyoruz. Üniversiteli gençlerimizin önümüzdeki yıldan itibaren yaz dönemlerinde işe başlamasını, sigorta ve meslek hayatıyla tanışmasını karşılayan programı hayata geçirmiş olacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: