• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
İran’da kararlılık gösterisi

İran’da kararlılık gösterisi

İranlılar 1979 yılı 4 Kasım’ında üniversiteli öğrenci tarafından ele geçirilen Tahran’daki ABD büyükelçiliğinin önündeydi.

ABD ve İran ilşkilerinin koptuğu tarih olan Büyükelçilik eyleminin peşinde her sene kutlanan Küresel Empeyalimle çaba günü törenlerinde bu yılda ABD’ye öfke büyüktü.

Telagani caddesindeki eski büyükelçilik binası önünde gerçekleşen gösterilerde ellerinde Amerika ve İsrail karşıtı dövizler içeren İranlılar, taşıdıkları füze maketleri ile uyarı çekti.

Amerika ve İsrail bayraklarının ateşe verildiği eylemde konuşan İran Devir Muhafızları Başkomutanı Tümgeneral Ali Caferi, ABD’nin İran’ı niyet alan yaptırımlarının yeniden başarısızlıkla sonuçlanadağını söyledi.

Tümgeneral Caferi “Allah’ın yardımı başta olmak üzere İran halkının direnişi vasıtasıyla düşmanın psikolojik savaşla başlattığı son projesi olan ekonomik savaşı da kazanacağız” dedi.

“ABD’nin İran’a aleyhinde aldığı yaptırım projesinin bir işe yaramadan çöküşe uğradığına tanık olduk” diyen İranlı komutan “ABD’nin gücünün çökmekte olduğunu” söyledi.

4 Kasım tarihinin ABD emperyalizminin İran’da çöküş tarihi olduğunu söyleyen İranlı komutan “Eğer büyükelçilik ele geçirilmeseydi devir kırkıncı yıldönümünü göremezdi” dedi. 

4 Kasım’ın yıldönümünde Ulusal Kanal mikrofonuna konuşan İranlılar ABD’den korkmadıklarını söylediler.

Biz devrimden sonraki dördüncü nesiliz. Ve eminiz oysa Amerika hiçbir halt edemez. Ambargolar ya da başka engellemeler bağımsızlığımızdan bizi vazgeçiremez. Bizden sonrakilerde 100 cins 200 nesil egemen olacak)))

HABER-KAMERA: YAKUP ASLAN
ulusal.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: