• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
İngiltere’den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Tehdit Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Göre Karar Alırız

İngiltere’den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Tehdit Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Göre Karar Alırız

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha çıkamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili konuştu. Hunt, ”Suudi Arabistan’la stratejik bir ortaklığımız var ama eğer iddialar doğruysa, ona tarafından kararlar alırız” dedi.

“BU KONUDA NET OLUP ONA GÖRE KARARLAR ALIRIZ”

Kaşıkçı’nın başına gelenlerle ilgili konuşulan iddiaların bile bir seviyede olmadığını bildiren Hunt, “Kaşıkçı’yla ilgili öne sürülen iddialar fazla ciddi. Suudi Arabistan’la stratejik bir ortaklığımız var fakat eğer iddialar doğruysa bunlar bizim değerlerimize aykırı. Bu konuda epeyce net olup ona tarafından kararlar alırız” dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt

FRANSA KONFERANSA GİTMEYECEK

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, gelecek hafta Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenecek olan ‘yatırım’ konulu konferansa katılmayacağını açıklamış, bu kararın alınmasında Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğundan kaybolan Cemal Kaşıkçı olayı etkin olduğu ifade edilmişti.

Le Maire, “Hayır, gelecek hafta Riyad’a gitmeyeceğim. Bu durumda dürüst olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire

ALMANYA DA AYNI KARARI ALMIŞTI

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suudi Arabistan’a gerçekleştireceği ziyareti ertelediğini açıklamıştı. Maas, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda kaybolmasına açık sözlülük getirilene değin Suudi Arabistan’a oluşturacağı ziyareti ertelediğini duyurmuştu.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas

NE OLMUŞTU?

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim tarihinde Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra sırra kadem bastı. Kaşıkçı’nın öldürülüp öldürülmediğine dair belli bir data olmasada öldürüldüğüne dair çoğu iddia var. Son olarak ABD Başkanı Donald Trump, “Eğer koskocoman bir mucize olmazsa Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul ediyorum. Bu data, gelen tüm istihbaratlara dayanıyor.” dedi.

Cemal Kaşıkçı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: