• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
İki Çocuğunu Öldüren Babanın ‘Benden Değiller’ İddiası Doğru Çıkmadı

İki Çocuğunu Öldüren Babanın ‘Benden Değiller’ İddiası Doğru Çıkmadı

Üsküdar’da 2 çocuğunu öldüren baba Aslan Güleryüz’ün, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davada, çocukların sanıktan olduğuna dair kriminal laboratuvarda düzenlenen DNA raporu mahkemeye ulaştı.

EŞİ VE YARALADIĞI OĞLU DA SALONDAYDI

Üsküdar’da çocukları Ahmet ve Onur Güleryüz’ü öldüren Orçun Güleryüz’ü ise yaralayan baba Aslan Güleryüz’ün, 2 kere ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla dek hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 1’inci Ağır Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu davalı Aslan Güleryüz cezaevinden getirilirken, eşi Songül Güleryüz, yaraladığı oğlu Orçun Güleryüz ve kızı Nur Kıyak da salonda hazır bulundu.

“ÇOCUKLARIN TÜMÜ SENDENMİŞ”

Duruşma Başkanı sanık Aslan Güleryüz’e, “Aslan bu çocuklar benden değil diyordun ya. Rapor geldi, üçünün de testleri yapıldı. Çocukların tümü sendenmiş” diyerek, çocukların sanıktan olduğuna ilişkin DNA raporunun kriminal labaratuvardan geldiğini tutanağa geçirdi.

“BEN SANA SÖYLEMEDİM Mİ?”

Raporun okunması üzerine sanığın eşi Songül Güleryüz, oturduğu masanın üstüne vurarak, “Gördün mü? Ben sana söylemedim mi? Utan, utan” diyerek bağırdı ve mahkeme salonundan çıkarıldı.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Bunun üzerine duruşma başkanı, sanık Aslan Güleryüz’ün Adli Tıp Kurumu’ndan cezai ehliyetinin tespiti için sevkinin kararlaştırıldığını belirterek, Adli Tıp Kurumu’nun 26 Kasım 2018’e randevu tarihi verdiğini belirtti. Söz verilen sanık Aslan Güleryüz, pişman olduğunu söyledi.

CEZAİ EHLİYETİNE İLİŞKİN RAPOR ALINACAK

Ara kararını ifade eden duruşma heyeti, sanığın cezai ehliyetinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’ndan verilen randevu tarihinde sevkinin yapılarak rapor aldırılmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

“NE İSTEDİN AĞABEYLERİMDEN”

Duruşmanın sonunda izleyici kısmında bulunan Aslan Güleryüz’ün kızı Nur Kıyak, “Allah senin gibi babanın belasını versin. Ben sana 20 yıl baba dedim. Sen benim ağabeylerimden ne istedin” diye bağırdı.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı göre hazırlanan iddianamede, Üsküdar’da 9 Ağustos 2017 tarihinde Aslan Güleryüz’ün, çocukları 22 yaşındaki Ahmet ve 21 yaşındaki Iftihar Güleryüz’ü çekiçle vurarak ve bıçaklayarak öldürdüğü, 18 yaşındaki Orçun Güleryüz’ü ise yaraladığı anlatılmıştı.

Aslan Güleryüz’ün, “altsoydan akrabayı kasten öldürme” suçundan 2 defa ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. öte taraftan Orçun Güleryüz’e yönelik eylemlerinden dolayı ise “altsoydan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: