• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ‘Suriyelilere Maaş’ Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ‘Suriyelilere Maaş’ Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilere maaş bağlandığı iddialarını sert sözlerle yalanladı. Aristokrat açıklamasında “İşlemlerini yerine getirmek üzere ülkelerinden ve konsolosluklardan doküman isteyebilmeleri için yalnızca ankesörlü telefonlarda geçerli telefon kartları dağıtılması projesi gerçekleştirildi. AB fonlarıyla finanse edilen bir projeydi. Bunu ‘Suriyelilerin telefon faturalarını devlet ödüyor.’ yalanıyla gazetelerinde manşetten verdiler. Ayrıca, Kızılaykart ile bahşedilen yardımları ‘Suriyeliler devletten ücret alıyor.’ diye yaydılar.” dedi.

AFGANİSTAN’IN ETKİSİYLE GÖÇ BASKISI ARTTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’ye karşın göç baskısının, bilhassa Afganistan tarafının da etkisiyle ciddi şekilde arttığını belirtti. Yakalanan baştan savma göçmen sayısında geçen yıla oranla yüzde 69 çoğalma olduğunu vurgulayan Aristokrat, “Fakat Frontex verilerine göre, geçen yılın birincil 10 ayına oranla bu yılın birincil 10 ayında Ege adalarına geçen baştan savma göçmen sayısındaki büyüme yüzde 4 olmuştur. Burada Türkiye’nin geçişleri önleme noktasındaki önemli çabasına ve 18 Mart mutabakatına olan bağlılığına dikkatinizi çekmek isterim.” diye konuştu.

SOYLU’DAN ‘SURİYELİLERE MAAŞ’ İDDİASINA SERT TEPKİ

Aristokrat, bu yıl 29 bin 743 cinsel içerikli olayın yaşandığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunlar içinde Suriyelilerin karıştığı olay sayısı 749’dur. Diğer Taraftan bu rakama taciz mağduru Suriyeliler ve kendi aralarındaki olaylar da dahildir. Hemen, rakamlar bu şekildeyken acaba yalanlarla bu iki toplumu birbirine düşürme gayretinin esas amacı nedir, buradan nasıl bir siyasi pozisyon umulmaktadır? Bunu anlayışlı olmak, vicdanlarımıza açıklamak gerçekte mümkün değildir. Yalnızca bunlar değil, daha böylece iftiralar duyduk fakat… Örneğin, işlemlerini yapmak üzere ülkelerinden ve konsolosluklardan doküman isteyebilmeleri için yalnızca ankesörlü telefonlarda geçerli telefon kartları dağıtılması projesi gerçekleştirildi. AB fonlarıyla finanse edilen bir projeydi. Bunu ‘Suriyelilerin telefon faturalarını devlet ödüyor.’ yalanıyla gazetelerinde manşetten verdiler. Keza, Kızılaykart ile verilen yardımları ‘Suriyeliler devletten ücret alıyor.’ diye yaydılar. Oysa bu da tamamen AB fonlarıyla yapılan bir projeydi ve kimseye maaş bağlanması gibi bir koşul katiyen söz konusu değildi. Bunun gibi daha çoğu iftira ve yalanı piyasaya sürdüler ve maalesef yüzleri kızarmadı, utanmadılar, rahatsız olmadılar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: