• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
İçişleri Bakanı Soylu: Konsolosluk Rezidansının Aranması için Ortak Mutabakat Bekleniyor

İçişleri Bakanı Soylu: Konsolosluk Rezidansının Aranması için Ortak Mutabakat Bekleniyor

AA Yayımcı masasına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin öncelikle konuştu. Soylu, Kaşıkçı’yla ilgili “Konsolosluk rezidansının aranması için iki taraflı mutabakat bekleniyor.” dedi.

”2 EKİM OLAYI”

“Yalnızca bizi ilgilendiren mesele değil. Milletlerarası anlaşmalara tarafından konsolosluklar diğer ülke toprağı. Büyükelçilikte olması, uluslararası açısından ve Türkiye açısından tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu 2 Ekim olayı olarak değerlendirebiliriz.” diyen Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı;

“Bu herif aynı olay fazla rastlanan bir olay yok. Birincil ihbarın geldiği dakikadan itibaren Türkiye iki şeyi bir bir meziyetle sergiledi. Biri hukukun gereği, diğeri soğukkanlılık. Milletlerarası sözleşmelere riayet etti ve açık adımlar attı. Meslek birliğini, keza uluslararasında hem de bahsedilen ülke ile sabırlı davrandı ve tüm dünya ile paylaştı.

Cemal Kaşıkçı

KARŞILIKLI MUTABAKAT BEKLENİYOR

”Burada bir hukuk süreci söz konusu. Burada ilk oluşum anından itibaren peyderpey bu süreci hukuk gözetimi altına aldı ve savcılık soruşturması ve öteki adımların takibiyle devam etti. Konsolosluğa da girildi. Rezidansla ilgili savcılığın kararı var. İlgili ülke bu onayı verince bu adımlar atılacak. Bu hukuki bir süreçtir.” diyen Aristokrat ”Bir kabul var lakin adımda iki taraflı mutabakat bekleniyor. Sabırla daima birlikte sürecin sonunu bekleyelim.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: