• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
İçişleri Bakanı Soylu, Donarak Şehit Olan Askerlere Ait Olduğu İddia Edilen Fotoğrafları Yalanladı

İçişleri Bakanı Soylu, Donarak Şehit Olan Askerlere Ait Olduğu İddia Edilen Fotoğrafları Yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada donarak ölen askerlerin fotoğrafları olduğu bahis edilen kareleri yalanladı. Soylu, bundan daha sonra bu nesil fotoğrafların yayınlanmasına ve yayılmasına müsade verilmeyeceğini söyledi.

İşte Asilzade’nun açıklamalarından satır başları:

TUNCELİ’DE ŞEHİT OLAN İKİ ASKER

‘ ‘Tunceli’de iki askerimizin şehadetiyle ilgili bazı değerlendirmeler, hatalı bilgilendirmeler ortaya konuldu. Ve işin esası da gerçekten maalesef bazen basın yayın organları vasıtasıyla, bazen de sosyal medya vasıtasıyla az daha herkesin bilgi sahibi olduğu bir karmaşıklık yaşıyoruz. Bir Takım hususları paylaşmak istiyorum. 26 Ekim 2018’de acı bir haber aldık. Terörle çaba operasyonu faaliyeti esnasında gencecik iki kahramanımız hipotermi sebebiyle şehit olması, ayrıca bizlerde toplumun her kesiminde vatandaşımızda derin endişe yarattı.”

”TUNCELİ, PKK’NIN ETKIN OLDUĞU ALANLARDAN BİRİSİYDİ”

”Bu mücadelede şehit vermiyor muyuz? Veriyoruz. Gazilerimiz yok mu? Varlar. Onları ziyaret ediyoruz. Ziyaret ettiğimizde yaptığımız görevin ne olduğunu bir defa daha anlıyoruz. Peki sahaya gittiğimizde o gencecik evlatlarımızın inançlarını, uğraş azimlerini ve fedakârlıklarını, memlekete olan sadakatlerini ve terörü bitirme konusundaki kararlı iradeyi de görüyoruz. Ve bütün bunlar doğrusu yol haritamızı çizmektedir. Ve teröre karşısında kararlı bir mücadele yürütmemizi sağlamaktadır. Tunceli bölgesi, PKK’nın en önemli etkinlik alanlarından birisiydi. “Biriydi” diyorum, dağ kadrosunun yüzde 75’ini etkisiz ayla getirdik.”

SOSYAL MEDYADA YAYINLANAN FOTOĞRAFLAR

”Burası bahsedilen bölge, burada ağaç değil. PKK’ya vurduğumuz ağır darbeler neticesinde, yurt dışından terörist takviyesi kararı aldığı bilgisi alındı. Jandarmamız bu girişimi akamete uğratmak için 21 timle operasyona başladı. Şehitlerimiz de bu timde bulunuyordu. 2 bin 300 rakımda, kara yolu ulaşımı olmayan engebeli, kış şartlarına sahip bir bölgedir. Hava şartları aniden ağırlaştı. Onları oraya bırakan helikopter pilotu defalarca denemesine rağmen oraya inemedi. Tabur komutanı başta almak üzere arkadaşlarımız oraya intikal etmeye çalıştı. Bizim orada askerlerimizi mevsimsel şartlara uygun şekilde operasyona çıkarmıyormuşuz gibi algılar ortaya koymaya çalıştılar.”

”OLAYLA İLGİLİ ART NİYETLİ AÇIKLAMALARA ŞAHIT OLDUK”

”Bu hadiseye ilişkin adamakıllı art niyetli açıklamalara şahit olduk. Bunların hiçbirisinin gerçekle ilgisi yoktur. Şehitlerimizin üzerindeki ekipman, dünya standartlar çerçevesindedir. Ağır kış şartları için özel yapılmış ekipmanlardır. Ne teçhizat eksiğimi ne ön çalışmasız gitmemiz laf konusudur. Biz aslan gibi iki evladımızı kaybettik, bu sorumluluğu en üstten en alta dek taşıyoruz. Biz sorumluluğumuzu hissediyoruz. Oradaki tim komutanı, Karadeniz’deki operasyonlardan geldi. Her meseleyi kendi anlayışlarının devam etmesi için ortaya koyan, terörle çaba gibi bir milli meselede ‘Acaba ne yapabilirim’ diyen bir güruh laf konusu.”

Donarak Şehit Olan Askerlerimizin Ardından Komutan, Mehmetçik'in Kış Donanımını GösterdiDonarak Şehit Olan Askerlerimizin Arkasından Komutan, Mehmetçik’in Kış Donanımını Gösterdi İçişleri Bakanı'ndan Donarak Şehit Olan 2 Asker ile İlgili Değerlendirme: Helikopter Defalarca Almaya Çalıştıİçişleri Bakanı’ndan Donarak Şehit Olan 2 Asker ile İlgili Değer Biçme: Helikopter Tekrar Tekrar Almaya Çalıştı Hipotermi Nedir? Hipotermi Anında Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir?Hipotermi Nedir? Hipotermi Anında Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: