• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
İçişleri Bakanı, 56 Çocuğu Olan Hamo Ağa’nın Torununun Düğününe Katıldı: Kaç Torunun Var Diye Sordum, ‘Bilmiyorum’ Dedi

İçişleri Bakanı, 56 Çocuğu Olan Hamo Ağa’nın Torununun Düğününe Katıldı: Kaç Torunun Var Diye Sordum, ‘Bilmiyorum’ Dedi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşamış 4 eş, 56 çocuk ve 300 torunu olan Hamo Ağa olarak bilenen Mehmet Arslan, polis olan torunu Yusuf İslam Arslan için düzenlediği görkemli düğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tebrik mesajı gönderirken; İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade ile birlikte Diyarbakır milletvekilleri de düğüne katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TEBRİK MESAJI YOLLADI

Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan’ın 300 torunundan biri olan ve Diyarbakır Güvenlik Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Yusuf İslam Arslan (27), Eda Bulut (23) ile dünya evine girdi. Çift için, Bismil ilçesine emrindeki Işıklar köyünde yapılan düğüne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tebrik mesajı gönderdi. İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, AK Parti Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen takriben 5 bin kişinin katıldığı düğünde, köy meydanında kurulan sahnede, Eyvan Grubu müzikleri seslendirirken, üstelik da orkestra ekiplerinin seslendirdiği Kürtçe şarkılar eşliğinde davetliler halay çekti.

HAMO AĞA, GELİN VE DAMADA TAKI TAKILMASINI İSTEMEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun katılımından nedeniyle Diyarbakır-Silvan karayolunda geniş emniyet önlemlerinin alındığı görüldü. Düğünün yapıldığı bölge ise, polis bariyerleriyle kapatıldı. Yoğun emniyet önlemleri aşağı yapılan düğüne, nikah sahibi Mehmet Arslan, gelin ve damada takı takılmasını istemedi.

“KAÇ TORUNUM VAR BİLMİYORUM”

Halk Müziği tarafından Hamo Ağa olarak hitap edilen Mehmet Arslan, kendisinin 5 defa evlendiğini, 36 çocuğunu evlendirdiğini, şu lahza kaç torunun olduğunu bilmediğini söyledi. Nikah için 12 büyükbaş hayvan, 25 koyun kestiğini anlatan Arslan, Karadeniz’den, Akdeniz’e dek birçok yerden binlerce kişinin düğüne katıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da düğüne misafir etme ettiğini anlatan Arslan, yoğun programından nedeniyle Erdoğan’ın düğüne katılamadığını aktardı.

BAKAN ARISTOKRAT GENÇ ÇİFTİN DÜĞÜN ŞAHİDİ OLDU

Nikah alanın yapıldığı yerde Yusuf İslam Arslan ile Eda Bulut’un düğün şahitleri ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Milletvekili Mehdi Eker, Vali Hasan Basri Güzeloğlu oldu. Nikah töreninde genç çifte, örnek aile olmalarını dileyen Bakan Soylu, “Bugün, ayrıca ünü bizim sınırlarımızı aşmış Hamo Ağa’nın, keza de İçişleri Bakanı personeli olan Yusuf İslam Arslan’ın düğüne katıldık” dedi. Konuşmasının arkasında Bakan Asilzade, izdivaç cüzdanını gelin Eda Arslan’a vererek, çifte mutluluklar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: