• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Hulusi Akar: Akdeniz ve Ege’de oldubittiye izin vermeyiz

Hulusi Akar: Akdeniz ve Ege’de oldubittiye izin vermeyiz

Bakan Hulusi Akar, Alev Özgür 2018 faaliyetinin “seçkin gözlemci günü”nün tamamlanmasının ardından yaptığı konuşmada, keza siyasi, hesaplı keza de teknolojik ve askeri bakımdan fazla çeşitli gelişmelerin, yeniliklerin, değişimlerin yaşandığı bir dönemden geçildiğini belirtti.

“RİSKLERLE BATMIŞ BİR COĞRAFYADAYIZ”

Bakan Akar, “Bu durum küresel ve yöresel güvenlik ve kararlılık sorununu da maalesef beraberinde getirmektedir. Şüphe, risk ve tehditlerle doymuş böyle bir coğrafyada ülkemizin ve milletimizin güvenliğinin sağlanması her an harekata hazır, etkin, caydırıcı ve saygın bir orduyla mümkündür” diye konuştu.

Bakan Akar, 15 Temmuz alçaklığına, ihanetine karşın Türk Silahlı Kuvvetlerinin donanımı, disiplini yüksek, devir bilincine sahip, iyi yetişmiş, kaliteli personeliyle tayin ve sorumluluklarını yerine getirebilecek güce sahip olduğunu kaydederek, “Bu haliyle ordumuz dosta güven, düşmana yani hainlere nefret edilen şey vermeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

Hulusi Akar: Akdeniz ve Ege'de oldubittiye izin vermeyiz

“EGE VE AKDENİZ’DE PROVOKASYONDAN VAZGEÇİLMELİ”

Kıbrıs’ta, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşın atılacak hiçbir adıma ve oldubittiye katiyen müsaade edilmeyeceğinin altını çizen Akar, “Ege ve Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin yer almadığı bir projenin yaşama şansı olmadığını herkes bilmeli ve bölgeyi tehlikeye atacak provokasyondan cümbür cemaat vazgeçmeli, kaçınmalıdır. Milletimizin bağrından çıkan ve bununla beraber Peygamber Ocağı da olarak bilinen Silahlı Kuvvetlerimiz Ege’de, Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve KKTC’nin adalet ve menfaatlerini korumaya, Kıbrıs adasında milletlerarası garanti ve ittifak antlaşmaları doğrultusunda barıştırma ve güvenliğin teminatı olmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, cümbür cemaat hesabını buna tarafından yapsın” ifadelerini kullandı.

Münbiç ve İdlib’teki faaliyetlerin kararlılıkla devam ettiğini kaydeden Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yılık şanlı tarihimizden süzülüp gelen köklü gelenekleri ve bu anlayışıyla tüzük çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: