• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Hırsız, Evini Soyan Hırsızdan Şikayetçi Oldu

Hırsız, Evini Soyan Hırsızdan Şikayetçi Oldu

İstanbul’da organize şekilde hırsızlık yapan 17 birey polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin yaşı ufak çocukları kullanarak evlerden 60 bambaşka hırsızlık yaptıkları, şebeke elemanlarının toplam 2 milyon liralık vurgun yaptığı belirlendi.. Şüphelilerin Esenler’de daha önce 80 defa yakalanan F.K. adlı hırsızın da evine girerek hırsızlık yaptıkları öğrenildi. Hırsızın, karakola giderek evine giren hırsızlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

BAZADA BULUNDU

Asayiş Şube Müdürlüğü göre 2 ay önce başlatılan operasyonda hırsızlık yapan bir çeteye karşın İzmir ve İstanbul’da saptama edilen adreslere 12 Ekim 2018 tarihinde egemen yapıldı. Baskınlar sırasında liderliğini M.A.(25)’nın yaptığı 17 kişi gözaltına alındı. Şebeke üyesi B.Ö., yatak bazasının içinde saklanırken bulundu. Şüphelilerle birlikte 2 adet çalıntı otomobil, 1 adet çalıntı motosiklet, kol saatleri ve ziynet eşyaları ele geçirildi.

YAŞI KÜÇÜK ÇOCUKLARI KULLANIYORLARMIŞ

Hırsızlık Büro Amirliğine getirilerek sorgulanan şüphelilerin organize şekilde hırsızlık yaptıkları saptandı. Eylemleri sırasında kiralık otomobiller kullanan çete üyelerinin eylemleri esnasında yaşı küçük çocukları kullandıkları öğrenildi. Şüphelilerin apartman kapılarını seyyar satıcı olduklarını söyleyerek açtırdıkları sonra kimsenin olmayan dairelere kapı kilitlerini kırarak girdikleri belirtildi. Bazı olaylarda ise şüphelilerin balkonlardan tırmanarak, dairelere giriş yaparak kapıları açtıkları belirlendi.

60 AYRI HIRSIZLIK YAPMIŞLAR

Daha önceden bir çok kere yakalanan şüphelilerin aralarında konut ve iş yeri hırsızlığı ile otomobil hırsızlığı suçlarının bulunduğu 60 bambaşka kabahat işledikleri tespit edildi. Şüphelilerin yaklaşık 2 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı. Bazı olayları güvenlik kameralarınca görüntülenen şüphelilerin bazıları eve girerken diğerlerinin gözcülük yaptığı görüldü. Bir olayda ise kapıyı açtıramayan hırsızın balkon demirlerini kullanarak yukarı çıkışı kamera görüntülerine yansıdı.

HIRSIZIN EVİNDEN HIRSIZLIK YAPMIŞLAR

Polis soruşturması sırasında şüphelilerin Esenler’de hırsızlık için girdikleri bir evin ise diğer bir hırsıza ait olduğu saptandı. Daha önceden hırsızlık suçundan 80 kere yakalanan F.K’nın evinde meydana gelen hırsızlık olayından sonradan karakola gelerek davacı olduğu ve hırsızların yakalanmasını istediği belirtildi. Mağdur F.K.’nin polisteki geçmişinden dolayı, yalan söylediğini düşünen polis memurlarını güçlükle ikna ederek evinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili zabıt tutturduğu öğrenildi.

DAHA ÖNCE 5 KIŞI TUTUKLANDI

ÖTE YANDAN benzer şebeke üyesi oldukları öğrenilen 5 şüphelinin ise ara operasyonlarla yakalanıp tutuklandığı belirtildi. Poliste işlemleri tamamlanan 11 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğünden, yaşı minik olan 6 kesin olmayan ise Çocuk Şube Müdürlüğünden adliyeye gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: