• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
“Hattın İpekle Aşkı” sanatseverlerle buluştu

“Hattın İpekle Aşkı” sanatseverlerle buluştu

Serginin bugün yapılan açılışına çok sayıda usta, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer ile davetliler katıldı.  Sergide öncelikle eğitmen Edibe Mevhibe Mutluluk ve Pınar Erdoğan Fidan edinmek üzere Fatma Gönül Özinan, Nilgün Çepni, Yasemin Özyurt, Ayla Şener ve Sebahat Ulu’ya ait toplam 124 ayrı eser bulunuyor.

“Bu sefer dünya şehri istanbul’da sergi açtık”

Sergi hakkında DHA’ya konuşan usta Edibe Mevhibe Mutluluk,“Biz, geleneksel, olağan, hüsnü hat ve tezhip sanatımızla ilgili çalışmalarımızı sergiliyoruz. Böylesine hoş bir ortamda sergilemek bizi keza onurlandırdı. Ben takriben 20 yıldır bu işle uğraşıyorum, şu anki grubumla da 10 yıldır birlikteyim. Hat ve tezhiplerimizi yapıyoruz ve böyle senede birkaç kere sergiler açıyoruz. Bu sefer de dünya şehri İstanbul’da sergi açtık. Dolayısı ile de çok mutluyuz. Biz Samsun’da çalışıyoruz ve genel olarak eserlerimizi de Samsun’da sergiliyoruz. Benim bu sene dördüncü sergim. Daha önce Fransa’dan teklif almıştık. Oradaki Türk derneklerinin aracılığı ile bir sergi açtık. 49 farklı levha götürmüştüm ve orada fazla beğenildi” dedi.

“Manevi ve maddi beklentimiz var”

Yurt içinde ve yurt dışındaki sergilere ilginin oldukça yüksek olduğunu gösteren Sevinç,  “Sergide 124 ayrı eser var.  Sergi 15 gün açık kalacak. Birincil defa 15 gün açık kalacağımız bir sergi açtık. Çoğunlukla bir hafta açardık bu sefer 15 gün açtık ve bu bizi fazla mutlu etti. Natürel bu sergiden de fiziki ve manevi beklentimiz var. Natürel biz güzel beğeniler alsın, eleştirilsin isteriz. Eleştiriler de bizi doğruya yöneltir ve kanalize eder. Ama beğenilmenin yanı sıra kazancımız da olsun isteriz” ifadelerini kullandı.

Sergi, 26 Ekim’e kadar açık kalacak.

öne çıkan haberler

Makyajı silince gerçek ortaya çıktı

Jailson’da korkutan şüphe

Büyük bomba! Zico ve Alex

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: