• DOLAR
  5,2788
  % -0,00
 • EURO
  5,9724
  % 0,13
 • ALTIN
  224,6513
  % 0,22
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Hastanede hem tedavi oluyor hem eğitim alıyorlar

Hastanede hem tedavi oluyor hem eğitim alıyorlar

Lösemi hastası çocuklar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sıhhat Bakanlığ’ının iş birliğinde tedavilerinin devam ettiği hastanelerde oluşturulan sınıflarda eğitimlerini sürdürüyor.

EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR

Sağlık Durumu problemleri sebebiyle örgün eğitim kurumlarına devam edemeyen ve sıhhat kuruluşlarında yatarak tedavi gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel eğitim ihtiyacı olanların gerekli eğitimlerini sürdürmeleri nedeniyle hastaneler bünyesinde il veya ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun teklifi ve Sağlık Bakanlığı’nın uygun görüşü üstüne sınıflar açılıyor.

Hastanede hem tedavi oluyor hem eğitim alıyorlar

ODALARDA EĞİTİM HİZMETİ

Hastanede eğitim hizmetleri, sağlık durumu kuruluşları bünyesinde valiliklerce açılan hastane sınıflarında sunuluyor.

Hastane sınıfına gelemeyecek durumdaki öğrencilere ise odalarında eğitim hizmeti sağlanıyor.

Hastane sınıflarında eğitimlerini sürdüren öğrencilere belirli bulundukları sınıfta uygulanan öğretim programı uygulanıyor.

VERİLMEYEN DERSLERDEN MUAF OLUYORLAR

İlköğretim veya özel eğitim programı uygulanan ortaöğretim kademesinde öğrencilerin haftalık ders saati haftada 10 ders saatinden, diğer ortaöğretim kademesinde olanlar içinse haftada 16 ders saatinden az olmayacak şekilde planlanıyor.

Öğrencilerin başarı durumlarının değerlendirilmesi belirtilen bulundukları sınıftaki değer biçme ölçütlerine tarafından hastane sınıfında okutulan dersler için yapılıyor. Öğrenci, okutulmayan derslerden muaf tutuluyor.

Hastanede hem tedavi oluyor hem eğitim alıyorlar

“DERSLERİMİ PEŞINE DÜŞÜP TAKIP EDİYORUM”

Lösemi hastası 4’üncü sınıf öğrencisi Hicran Şimşek, yaklaşık 11 aydır hastanede çare gördüğünü söyledi. Yıldırım, okula gidemediği için bu vakit içinde eğitimine burada devam ettiğini anlattı. Öğretmeninin yönlendirmesiyle ders çalıştığını belirten Şimşek, “Öğretmenim bana bazı kitaplar almıştı, ben de buradan derslerimi takip ediyorum. Öğretmenimle birlikte çalışıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: