• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Hakkari kültür sanat etkinlikleriyle kabuğunu kırıyor

Hakkari kültür sanat etkinlikleriyle kabuğunu kırıyor

Son yıllarda başlatılan hizmet atağı ile vatandaşların hayat standartlarının artırıldığı Hakkari, düzenlenen kültür, sanat ve sportif etkinliklerle dikkati çekiyor.

REFAH ORTAMI OLUŞTU

Güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlarla terör olaylarının az kalsın bitme noktasına geldiği, hayata geçirilen yatırımlarla yaşam standartlarının yükseltildiği kent, Valilik öncülüğünde düzenlen çoğu sanatsal, kültürel ve sportif faaliyete konut sahipliği yapıyor.

FAALIYETLER DÜZENLENDİ

Kentte son iki yılda Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan belediye tarafından “Kültürlerin Dansı ile Reng-i Hakkari 2”, “2. Kar Festivali”, “2. Ters Lale Festivali”, “1. Milli Film Festivali” ve “1. Hakkari Kitap Fuarı”nın yanı sıra çoğu davet ve faaliyet düzenlendi.

KİTAP FUARI AÇILDI

Kentin sosyal hayatına renk katan ve tanıtımına katkı sağlayan faaliyetler zarfında, Hakkarili sinemaseverler yeni vizyona giren çoğu film ile buluşurken, yazarlar da okurları ile bir araya geldi.

Bunun yanı sıra akrobatik basketbol, sirk ve kukla gösterileri ile çoğu gösteri sunuldu, dağıtılmış tiyatro oyunları sahnelendi, 101 yayın evinin katılımı ile kitap fuarı düzenlendi.

Hakkari kültür sanat etkinlikleriyle kabuğunu kırıyor

“HERKESİ BURAYA BEKLİYORUZ”

Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, “Vatandaşlar etkinliklere yoğun alaka gösteriyor. Hakkari artık kültür, sanat, spor ve kitap ile gündeme gelen bir ilimiz. Hakkari çok güzel bir kent. Uzak bakıldığında belki bunu görmüyor olabiliriz ama ben burada bütün Türkiye’ye aramak istiyorum, Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımız şunu bilsinler fakat Hakkari gayet güvenli ve huzurlu bir şehir.” ifadesini kullandı.

Hakkari kültür sanat etkinlikleriyle kabuğunu kırıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: