Haberler > SAĞLIK Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda

Haberler > SAĞLIK Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda

TBMM Afiyet, Aile, Alıştırma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda, hap ve eczacılık alanında düzenlemeleri ve idari yaptırımları güncelleyen, sıhhat çalışanlarına karşı şiddeti önleyen, tütün ürünlerinin düz ve standart paket biçiminde kapalı dolaplarda satışını öngören, tüp bebekte genel afiyet sigortası kapsamını genişleten kanun teklifinin görüşmeleri sürüyor.

AA’nın haberine tarafından; Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin maddeleri üzerindeki görüşmelerde laf bölge AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, “Iş kuruluşlarıyla ilgili özellikle Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi, tüm hekimleri temsilcilik etmiyor. Doktor olarak konuşuyorum ve beni temsil etmediğini düşünüyorum. Düşüncelerimi söylüyorum” ifadesini kullandı.

Sıhhat konusunda iddialı olduklarını, sağlıkta dönüşümün mantığının, özünün ticari olmadığını gösteren Ağralı, “Başardığımız en manâlı konu, Türkiye’de kaliteli sağlık durumu ulaşımına kolaylığı sağlamaktır. AK Parti’nin yaptığı en büyük icraat budur.” değerlendirmesini yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ sıhhat alanında düzenlemeler tbmm sıhhat, aile, çalışma ve sosyal işler komisyonu afiyet haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: