• DOLAR
  5,2792
  % 0,00
 • EURO
  5,9745
  % 0,17
 • ALTIN
  224,8381
  % 0,29
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Haberler > Magazin Ziynet Sali kimdir? Çok konuşulacak Sıla – Ziyent Sali iddiası!

Haberler > Magazin Ziynet Sali kimdir? Çok konuşulacak Sıla – Ziyent Sali iddiası!

Ziynet Sali kimdir? sorusu bugün ortaya atılan ikinci bahis sonrası tekrar gündeme geldi. Ilk iddiada, Ahmet Kural’ın Sıla’ya uyguladığı şiddetin nedeni olarak Ziyent Sali gösterilmişti. Ahmet Kural’ın şarkıcı Ziynet Sali’nin Sıla’ya mesaj atmasından nedeniyle şiddet uyguladığı ifade diliyordu. Bugün gündeme gelen iddiada ise Sıla Gençoğlu’nun, Nişantaşı’nda bir otelde şarkıcı Ziynet Sali’ye zor uyguladığı iddia edildi. İşte Ziynet Sali’nin hayatına dair teferruat…

ZİYNET SALİ KİMDİR?

Ziynet Sali Safter 29 Nisan 1975’te Lefkoşa’da doğdu. Pop tarzında eserler vermekte olup geçmişte rebetiko türünden eserler de vermiştir.

Lefkoşa’da doğan ve doğumunun peşinde ailesiyle birlikte İngiltere’ye yerleşen Sali, bu dönemde Britanya vatandaşlığı aldı. 1981’de döndüğü Kıbrıs’ta lise düzeyine kadar olan eğitimini tamamlamasının gerisinde, üniversite öğrenimi için 1994’te İstanbul’a yerleşti ve 1999’da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Öğrencilik yıllarında profesyonel solistlik yapmaya başlayan Sali, tamamı Türkçe şarkılardan oluşan ilk stüdyo albümü Ba-Ba’yı 2000 yılında, Dost Müzik etiketiyle yayımladı. 2004’te, Despot Müzik etiketiyle yayımlanan ikinci stüdyo albümü Amman Kuzum’da Yunanca şarkılar da yer almaktaydı. 2005 yılında Amman Kuzum’a “Chiculata” şarkısının eklenmesi sonrasında Chiculata+1 (Amman Kuzum) adıyla bir kez daha aynı şirketten yayımlanan albümün arkasından, Ozan Video göre 2006’da Mor Yıllar adını içeren üçüncü stüdyo albümü piyasaya sürüldü.

Dördüncü stüdyo albümü Herkes Evine, 2008’de DMC etiketiyle yayımlandı ve ertesi sene bu albüme “Bizde Böyle” şarkısının eklenmesiyle Bizde Böyle + Herkes Evine adlı albüm piyasaya sürüldü. 2010’da DMC kadar yayımlanan albüm dışı ilk single’ı “Rüya”, Türkiye listelerinde bir numaraya yükselen birincil şarkısı oldu. DMC ile çalışmaya devam eden Sali’nin, 2010’da “Bize Yeter” single’ı ve 2011’de, kariyerinin birincil derleme albümü Collection satışa sunuldu. 2012’de GNL Entertainment etiketiyle, Baki Ol adlı beşinci stüdyo albümü ve bu albümün yanı sıra daha önceki bir takım şarkılarının remikslerinin yer aldığı Ölümsüz Ol + Remixes piyasaya çıktı. Ertesi yıl, yeniden GNL Entertainment göre, kendisinin ilk konser albümü Bir Akdeniz Rüyası yayımlandı. 2013’te GNL Entertainment kadar yayımlanan “Gelemiyorum Yanında” single’ının ardındaki baştan DMC ile çalışmaya başlayan sanatçının 2014’te yayımlanan “Bugün Adım Leyla” single’ı ile konser kayıtlarının yer aldığı Bugün Adım Leyla albümü, ertesi sene piyasaya sürüldü. 2015’teki altıncı ve son stüdyo albümü No 6 sonrasında sırasıyla “Bir Melekten Hediye” (2017), “Magic” (2017), “Deli Divanenim” (2018) ve “Hadi Hoppalara” (2018) elde etmek üzere dört single çıkarırken “Magic” single’ı Sali’nin birincil İngilizce şarkısı oldu. Kariyeri boyunca değişik ödüller kazanan ve adaylıklar elde eden Sali’nin Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde iki ödülü de bulunmaktadır.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ ziynet sali ziynet sali kimdir ziynet sali sıl sıla ziynet sali sıla ziynet salinin kolunu kırdı ziynet sali haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: