• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > Magazin > Korumasının öldüğü kazada Bengü’ye suçlama – Magazin haberleri Korumasının öldüğü kazada Bengü’ye suçlama

Haberler > Magazin > Korumasının öldüğü kazada Bengü’ye suçlama – Magazin haberleri Korumasının öldüğü kazada Bengü’ye suçlama

Bengü’ye “Bezginlik şoförünü yeterince dinlendirmeden yola çıkardı” suçlaması bulunan rapor üzerine ölen korumanın ailesi, şarkıcıdan davacı oldu. Savcılık, ‘ölüme taksirle neden olmak’ suçundan soruşturma başlattı.

DHA’nın haberine tarafından, Ankara’da verdiği bir konserden İstanbul’a dönen Bengü’nün arabulucu, 10 Haziran 2012 sabahı saat 06.30’da TEM Otoyolu Çamlıca Gişeleri’nde kaza yaptı. Kazada Bengü ile arabulucu kullanan şoförü Salih Talat Yağcı yaralanırken şarkıcının 3,5 yıllık koruması 34 yaşındaki Ümit Özer hayatını kaybetti. Kazanın ardından açılan davada şoför Salih Talat Yağcı, ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 2,5 sene hapis cezasına çarptırıldı. Özer’in ailesi davada şahit olarak dinlenen ve “Kazanın oluş anını hatırlamıyordum. Yolculuk sırasında bir kuralsızlık sezmedim. Davacı değilim” diyen Bengü’nün de cezalandırılmasını istedi. Mahkeme ise kazada Bengü’nün de yaralanarak mağdur olduğunu, canice hukuku yönünden bir sorumluluğu tespit edilemediği yönünde karar verdi. Bengü hakkında soruşturma yapılmadı.

ARAŞTIRMACI, KAZANIN OLUŞUNDA BENGÜ’YÜ SORUMLULUK SAHIBI BULDU

Koruma Ümit Özer’in ailesi ise Bengü Erden’e meslek mahkemesinde tazminat davası açtı. Dava kapsamında istenilen bilirkişi raporunda, “Kazanın meydana gelmesinde Bengü Erden’in yoğun çalışma temposundan daha sonra şoförünü yola çıkarmaması gerektiği halde yola çıkardığı, şoförünü yeterince dinlendirdiğine dair tanıklar haricen diğer bir kanıt bulunmadığı, uyku ve dinlenme durumu ile gecenin karanlık olması, sabaha içten dermansızlık ve uykusuzluğun artacak olmasını Bengü’nün öngörmesi gerektiği” belirtildi. Raporda “Bu durumda istihdam eden sıfatı ile Bengü’nün kazanın meydana gelmesinde yüzde 25 kusurlu olduğu kanaatindeyiz” denildi.

BENGÜ HAKKINDA SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu rapor doğrultusunda Özer’in annesi Rezen, babası Ahmet ve kardeşleri Cemil ile Tufan, Bengü’yü savcılığa şikayet etti. Kazada Bengü’nün sorumluluk sahibi olduğunu bildiren Özer ailesinin avukatı Hilmi Öztürk, şikayet dilekçesinde, “Bengü Erden’in meslek kazasında kusurlu bulunduğu saptama edilmiştir. Korumasının ölümüne taksirle neden olmak suçundan yargılanmasını istiyoruz” dedi. Savcılık, Bengü Erden hakkında soruşturma başlattı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ bengü ümit özer

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: