Haberler > GÜNDEM > Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Kasım mesajı yayımladı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 Kasım mesajı

Haberler > GÜNDEM > Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Kasım mesajı yayımladı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü için bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi: 

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin 80. sene dönümünde saygıyla yad ediyorum.

İstiklal mücadelemize liderlik eden, aziz milletimizin özgün fedakarlığıyla bu epik mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi karşılıklı bir ideal civarda birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Gazi’nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları her zaman birlikte yerine getirmeliyiz.

Cumhuriyetimizin 95. yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, ulusal ve manevi değerlerini her koşul aşağı yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız.

Millî iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve 2023 hedeflerimize ulaşılması için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam ederken, geleceğimize her zamankinden daha büyük bir ümitle bakıyoruz.

Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve tabanca arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir defa daha rahmetle, şükranla anıyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ son dakika son dakika haberler cumhurbaşkanı erdoğan 10 kasım mustafa kemal atatürk cumhurbaşkanı erdoğandan 10 kasım mesajı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: