Haberler > GÜNDEM Pitbull dehşetinin izleri silinmedi

Haberler > GÜNDEM Pitbull dehşetinin izleri silinmedi

Durum, 11 Mart tarihinde İzmir’deki Ege Sanayi Sitesinde meydana geldi. Tekel Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Soner Edis, arkadaşlarıyla top oynamak üzere evden çıktı. Edis, sanayi sitesindeki bir tornacıda bulunan pitbull cinsi olduğu iddia edilen köpeğin 20 dakika boyunca saldırısına uğradı.

İHA’nın haberine tarafından, vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinden ısırılan ve kanlar içerisinde kalan çocuk, ağır yaralandı. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Edis’in, sol kolunun kırıldığı ve vücudunun değişik bölgelerinde doku zedelenmeleri meydana geldiği tespit edildi.

Sol bacağının kesilme riskini atlatan Edis, bundan böyle eskisi gibi dar yürüyemiyor ve bacağındaki gösterme nedeniyle de psikolojik olarak baskı günler geçiriyor. Ayağının üzerine basamadığını söyleyen Soner Edis, “Eskisi gibi yürüyemiyorum, koşamıyorum. Bacağımdaki izlerin geçmesini istiyorum” dedi. öte yandan Edis ailesi, köpeğin sahibi hakkında da fiziki ve manevi tazminat davası açtı. Mahkeme 21 Aralık’ta Karşıyaka 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek. Ailenin avukatı İsmet Akın, keza cezai şikayette bulunduklarını, dosyanın uzlaşmaya gittiğini ancak taraflar uzlaşmadığı için bambaşka bir dava daha açacaklarını söyledi.

“PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Soner Edis’in annesi Yıldız Edis de, kuvvet günler geçirdiklerini belirterek, “Çocuğum sakat kaldı, vücudunda izler kaldı. Durumu hiç iyi yok. Rahatça yürüyemiyor. Doktorlar bir defa daha ameliyat olacağını söyledi lakin çocuk bir defa daha ameliyat olmaktan korkuyor. Psikolojisi bozuldu. Bu yüzden hap kullanıyor. şu anda okula da gitmek istemiyor. Sokağa çıkmak istemiyor. Bizim maddi durumumuz iyi değil, 9 çocuğum var. Köpeğin sahibi olaydan daha sonra bizi hiç arayıp sormadı, bize sahip çıkmadı. Olayla ilgili dava açtık, davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

KÖPEĞİN SAHİBİ OLAYI BÖYLE ANLATMIŞTI

Söz konusu köpeğin sahibi, köpeğin iddia edilen gibi pitbull cinsi değil mix cinsi olduğunu belirtmiş ve açıklamada bulunmuştu. Köpeğin sahibi, “Burası geceleri çok ıssız ve hırsızlığın yaygın olduğu bir site. O yüzden çoğu esnafta olduğu gibi bizde de köpek var. Çocuk olay günü bizim dükkana girmiş ve dükkandan çıkarken de köpekle karşılaşmış. Köpek yabancı gördüğü için zincirini koparınca çocuk da o korku iledükkanın içine kaçmış. Köpek de peşinden içeriye girmiş. İçeride 3-4 çalışanımız vardı. Ben durum derhal burada değildim. Çalışanlar korkudan dışarı kaçıp köpek dışarı çıkmasın diye kapıyı kapatmışlar. Çocuk maalesef içeride köpekle baş diğer kaldı” demişti.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ izmir izmir haberleri haberler pitbull nefret köpek hücum izleri geçmedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: