• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Haberler > GÜNDEM MGK Sekreterliğine 20 uzman yardımcısı alınacak! İşte istenen şartlar

Haberler > GÜNDEM MGK Sekreterliğine 20 uzman yardımcısı alınacak! İşte istenen şartlar

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya tarafından, MGK Genel Sekreterliğine siyasal bilgiler, iktisadi ve yönetimsel bilimler, iktisat ve işletme ile hukuk fakültesi mezunları arasından 20 uzman yardımcısı alınacağı bildirildi.

Sınava girecek adaylarda 35 yaşını doldurmamış olma şartı aranıyor. Ayrıca, kullanım tarihinin son günü itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) P8, P11, P16, P21, P26, P28, P31, P36 ve P43 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olma koşulu bulunuyor.

öte yandan adayların son tatbik tarihinden önceki 5 yıl içinde üretilmiş Tanıdık Olmayan Dil Bilgisi Düzey Saptama Sınavından (YDS) en düşük (D) düzeyinde veya milletlerarası geçerliliği yer alan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna eşit puan aldığına ilişkin belgeye sahip olması isteniyor.

AA’nın haberine tarafından; sözlü sınav başvuruları 19 Kasım Pazartesi günü başlayıp 30 Kasım Cuma günü iş saati bitiminde sona erecek.

Başvurular, kurumun internet sitesinden (www.mgk.gov.tr) indirilerek doldurulacak dilekçe formuna KPSS ve YDS ya da uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen imtihan netice belgesi eklenmesi suretiyle MGK Genel Sekreterliğinin “Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 254 Posta Kodu: 06530 Çankaya/ANKARA” adresine kanımca ya da posta yoluyla yapılabilecek. Postada yaşanabilecek sıkıntılar sebebiyle gecikmeler dikkate alınmayacak.

Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınavın yapılacağı yer ve tarih bilgileri ile birlikte imtihan tarihinden asgari 10 gün önce kurumun internet sitesinde yayımlanacak ve MGK Sekreterliğinin hizmet binasındaki antre katındaki kapılara asılarak bildiri edilecek. Söz konusu ilanla ilgili adaylara herhangi bir tebligat yapılmayacak.

Sözlü sınava adalet kazanan adaylardan, mezun olunan yükseköğretim kurumu diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya ilgili kurumunca onaylı örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 vesikalık resim, bir sayfayı geçmeyecek şekilde namzet tarafından el yazısı ile yazılmış ve imzalanmış öz geçmişi, kurumun internet sitesinden temin edilebilecek Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Adli Sicil Kaydı belgeleri istenecek. Yetersiz evrak ve bilgileri yer alan başvurular ile şartları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

Sözlü imtihan, adayların bölge bilgisi ve MGK Genel Sekreterliğinin tahsis alanına giren esas konulara ilişkin veri düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsilcilik kabiliyeti, tavır ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, öz güveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden yapılacak değerlendirmeyle gerçekleştirilecek.

Sınavdan puanı en yüksek adaydan başlanacak ve kayıtlı kadro sayısı dek aday atanmaya hak kazanacak. Adayların sözlü imtihan puanının eşit olduğu durumda, KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada tepede yer alacak.

Imtihan sonuçları kurumun internet sitesinden ve kurum binasının kapılarında bildiri edilecek. Ayrıca sınavda başarılı olan adaylara sınav sonucu yazılmış olarak bildirilecek ve atanmaları için gerekli belgeler istenecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ mgk uzman yardımcısı kullanım resmi gazete ulusal güvelik kurulu bildiri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: