• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Haberler > GÜNDEM KPSS Ortaöğretim cevap kağıtları ve aday cevapları sorgulama! ÖSYM tercih kılavuzu yayımlandı mı?

Haberler > GÜNDEM KPSS Ortaöğretim cevap kağıtları ve aday cevapları sorgulama! ÖSYM tercih kılavuzu yayımlandı mı?

KPSS Ortaöğretim cevap kağıtları ve namzet cevapları 10 gün süreyle erişime açıldı. Dün açıklanan KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının arkasından adaylar tercih kılavuzunu bekliyordu. Seçim kılavuzu yayımlandı mı?

ÖSYM’nin devlete ait sitesi üstünde bulunan duyuruda:

ÖNE ÇIKAN HABERLER

2018-KPSS Ortaöğretim Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

“07 Ekim 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim adaylarının yanıt kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların içten cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri nedeniyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 08 Kasım 2018 tarihinde saat 16.30’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonradan ilgili sınavı ve “Yanıt Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, yanıt kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Keza adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun içten cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, hatalı ve manâsız yanıt sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.” denildi.

ÖSYM AİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI MI?

2018 KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. ÖSYM tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ kpss kpss ortaöğretim kpss ortaöğretim yanıt kağıtları kpss ortaöğretim tercih kılavuzu kpss lise tercihleri ne süre başlayacak ösym tercih kılavuzu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: