• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > GÜNDEM Hakim ve savcıların görevde yükselmeleri kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Haberler > GÜNDEM Hakim ve savcıların görevde yükselmeleri kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK) tarafından değişik derecelerdeki atama sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari adalet hakimlerinin ad listeleri Devlete Ait Gazete’de yer aldı.

AA’nın haberine kadar; Resmi Gazete’de yayımlanan HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine bağlı tutulacak adli yargı başat, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile yönetimle ilgili hak hakimlerinin adlarından oluşan listelere yer verildi.

Ağustos 2018 döneminde birinci dereceye artış incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi.

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK’ya yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK’nın bir başka kararında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’nun 21’inci maddesine tarafından 2 takvim büyüme sürelerini aldıkları aylıkta 2018 Ağustos dönemi sonuna kadar tüketen adli yargı egemen, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile yönetimle ilgili adalet hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler, aynı kanunun 22’nci maddesi gereğince yayımlandı.

Laf konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını bulamayanlar, duyuru tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK’ya yazılmış müracaatta bulunarak durumlarının baştan incelenmesini istek edebilecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ hsk atama yükselme resmi gazete yayımlandı hakimler ve savcılar kurulu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: