• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Haberler > GÜNDEM > Beşiktaş’ta 300 metrelik dev Türk Bayrağı’yla binler Dolmabahçe’ye yürüdü Türk Bayrağı’yla binler Dolmabahçe’ye yürüdü

Haberler > GÜNDEM > Beşiktaş’ta 300 metrelik dev Türk Bayrağı’yla binler Dolmabahçe’ye yürüdü Türk Bayrağı’yla binler Dolmabahçe’ye yürüdü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 80’inci vefat sene dönümünde 300 metrelik dev Türk bayrağı ile Beşiktaş’ta Yüce Öndere hürmet yürüyüşü düzenledi. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi önünden başlayan yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı. 300 metrelik dev Türk bayrağından tutan vatandaşlar Dolmabahçe’ye değin yürüye yürüye Soy’yı andı. Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Tahir Doğaç da eşi Günay Doğaç ile yürüyüşe katıldı. Saatler 09.05’te gösterdiğinde ise Beşiktaş’ta adeta hayat durdu. Binlerce yurttaş sirenlerin çalmasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk için hürmet duruşuna durdu. Binlerce vatandaşın katıldığı anmada vatandaşlar bir yanlamasına hürmet duruşunda bulunurken bir yanlamasına da Türk bayraklarını açtı. Arkasından coşkuyla İstiklal Marşı’nı okuyan vatandaşlar Dolmabahçe Sarayı’na akın etti.

“7’DEN 70’E HALKIMIZIN UNUTMADIĞININ UNUTMAYACAĞININ BİR NİŞANESİDİR”

Atatürk’ün bütün dünyaya örnek bir lider olduğunu dile getiren Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Tahir Doğaç, “Bu halkın özgürce yaşama değerlerini kaybetmeme, emperyalizme aleyhinde ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ruhu içerisinde bu kıymetli Atamızın her yıl anılan ölüm yıl dönümünü 80’inc, yılında yine aynı heyecan ve ruhla onun etrafındayız. Halkımızla beraber yürüyoruz. Bu 7’den 70’e halkımızın onu unutmadığının unutmayacağının bir nişanesidir. Bizim Beşiktaş belediyesi olarak Mustafa Kemal’in oluşturduğu değerleri savunma, büyütme ve geliştirme konusunda çabalarımız hiçbir vakit bitmedi, bitmeyecek” dedi.

7’den 70’e herkesin yürüyüşe katıldığını Atatürk’ün defalarca yaşayacağını dile getiren Mevlüt Polat, “Atatürk bugün de anılacak ebediyete dek da anılacak. Bu ülkede bizler var olduğumuz sürece Atatürk de var olacak. Gençler, Atatürk’e, Cumhuriyetine sahip çıksın. Kendi faziletine sahip çıkmayan toplum, hiçbir vakit erdemli olamaz” dedi.

“ATATÜRK SEVGİSİNİ ASLA İÇİMİZDEN SÖKEMEZLER”

Atatürk’ün bütün dünya için misal bir lider olduğuna uyarı çeken ve yürüyüşe katılan Öznur Mutluluk, “Fazla onurluyum, mutluyum, Atatürk sevgisini asla içimizden sökemezler. Atatürk’ün bu ülkeyi nasıl kurtardığına tanık olanlar, torunları evlatları hepimiz buradayız” ifadelerini kullandı.

DOLMABAHÇE SARAYI’NDA KUYRUK METRELERCE UZADI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında, Dolmabahçe Sarayı’nda vatandaşlar kadar anılıyor. Sarayın bahçesinde büyük bir kalabalık oluştu. 

Odada düzenlenen kutlama etkinliğinde Atatürk’ün yatağına karanfil bırakıldı. Odanın önünde uzun kuyruklar oluştu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ istanbul istanbul haberleri beşiktaş dolmabahçe sarayı bayrak yürüyüş

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: