• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Haberler > GÜNDEM > Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman? Hulusi Akar, bedelli askerlik celp dönemi tarihini verdi.. Bedelli askerlik celp dönemleriyle ilgili Hulusi Akar’dan önemli açıklama!

Haberler > GÜNDEM > Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman? Hulusi Akar, bedelli askerlik celp dönemi tarihini verdi.. Bedelli askerlik celp dönemleriyle ilgili Hulusi Akar’dan önemli açıklama!

Bedelli askerlik 4. celp dönemi, bedelli askerlik başvurularının tamamlanmasının arkasından en fazla araştırılanlar arasında ilk sıralara yerleşti. Bedelli askerlik 4. celp döneminin başvuruların tamamlanmasının arkasında açıklanacağı biliniyordu. Ancak belirlenmiş bir tarih laf konusu değildi. Konu ile ilgili en net yorumlama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Peki; bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı? İşte, e-Devlet bedelli askerlik sorgulama sayfası…

ÖNE ÇIKAN HABERLER

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ AÇIKLANDI MI?

Bedelli askerlik 4. celp döneminin açıklanmasıyla ilgili gözler bedelli askerlik başvurularının tamamlanacağı tarihe çevrilmişti. Başvurular geçtiğimiz Pazartesi günü yani 5 Kasım Pazartesi günü sona erdi. Bedelli askerlik yapmak için başvuruda bulunan fakat 21 jurnal eğitim yerleri açıklanmayanlar, bu tarihten sonradan “Bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Nihayet beklenen açıklama Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi.

Konu ile ilgili konuşan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

şimdi işlemlerini tamamlayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili ayrıca eğitim tarihleri ayrıca de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

Bu ayın sonunda, en geç Aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Kayda Değer bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona tarafından gençlerimizin ellerini tez tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da kesintisiz devam ediyor.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA SAYFASI

Sonuçlar ise Milli Savunma Bakanlığı göre E-Devlet sistemi üzerinden açıklanacak. Bedelli askerlik talebinde bulunan gençler, kendilerinin bedelli askerlik 4. celp döneminde yer alıp almadığını ve eğer 4. celp döneminde yer alıyorlarsa nerede askerlik (21 günlük zorunlu eğitim) yapacaklarını öğrenebilecekler.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

BEDELLİ ASKERLİK EĞİTİMİ

Bedelliden yararlanacakların alacağı eğitime ilişkin de askeri kaynaklardan, “Askerlik hizmetini yapan bütün gençlerimizin aldığı temel eğitimleri alacaklar. Normalde bu eğitimin süresi 28 gündür. Bedelliden yararlanacaklar için bu süre 21 olarak belirlendi. Eğitim süresindeki bir haftalık eksiklik hızlandırılmış bir eğitimi gündeme getirecektir. Temel olarak aynı eğitim programı uygulanacak. Ancak sürenin kısalığı nedeniyle eğitimin bazı uygulamaları kapsam dışında tutulacak” bilgisi verildi.

Eğitimin içeriğine ilişkin, “Normal eğitim programında olan yat-kalk da dahil yürüyüş ve sporla selamlama eğitimleri, atış da dahil silah eğitimi, rütbeleri tanıma ile milli güvenlik de dahil normal askeri eğitimi programında yer alan teorik dersler” bilgisi aktarılırken, silah eğitiminde silahı söküp takmak ve hedefe üç atışın yer alacağı belirtildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ bedelli bedelli askerlik bedelli celp bedelli 4. celp bedelli askerlik celp bedelli askerlik 4. celp bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı? hulusi akar msb milli savunma bakanlığı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: