• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > GÜNDEM Bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı? e-Devlet askerlik yerleri sorgulama! Tarih açıklandı

Haberler > GÜNDEM Bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı? e-Devlet askerlik yerleri sorgulama! Tarih açıklandı

Bedelli askerlik 4. celp dönemi için asker adaylarında heyecan başladı. Bedelli askerlik yerleri öğrenmek isteyen adaylar 4. celp dönemi açıklandı mı, ne vakit açıklanacak gibi soruların yanıtını arıyorlar. Ulusal Savunma Bakanlığı kadar açıklanacak olan bedelli askerlik 4. celp dönemi için tanımlama geldi.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE SÜRE AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlik 4. celp dönemi için tarih muhakkak oldu. Konu ile ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

“şimdi işlemlerini tamamlayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili ayrıca eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

Bu ayın sonunda, en geç Aralık ayının başında bunlar ayrıntılarıyla açıklanacak. Manâlı bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini ivedi tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine karşın çalışmalarımız da sürekli devam ediyor.” dedi.

 4. CELP DÖNEMİ açıklandığı zaman aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.

E-DEVLET ASKERLİK YERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CELP KONTROLLERİ E-DEVLET’TE

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu’nun 25 ve 45’inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

CELP DÖNEMİ NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Askerlik çağına gelmiş, erkek çocuklarının nüfusa bağlı oldukları il ya da ilçedeki askerlik şubeleri tarafından askere alınacakları dönemi ya da zamanı gösteren çizelgelere “Celp dönemi” denir.

SİLAH VE RÜTBE EĞİTİMİ VERİLECEK

Bedelliden yararlanacakların alacağı eğitime ilişkin de askeri kaynaklardan, “Askerlik hizmetini yapan bütün gençlerimizin aldığı temel eğitimleri alacaklar. Normalde bu eğitimin süresi 28 gündür. Bedelliden yararlanacaklar için bu süre 21 olarak belirlendi. Eğitim süresindeki bir haftalık eksiklik hızlandırılmış bir eğitimi gündeme getirecektir. Temel olarak aynı eğitim programı uygulanacak. Ancak sürenin kısalığı nedeniyle eğitimin bazı uygulamaları kapsam dışında tutulacak” bilgisi verildi.

Eğitimin içeriğine ilişkin, “Normal eğitim programında olan yat-kalk da dahil yürüyüş ve sporla selamlama eğitimleri, atış da dahil silah eğitimi, rütbeleri tanıma ile milli güvenlik de dahil normal askeri eğtimi programında yer alan teorik dersler” bilgisi aktarılırken, silah eğitiminde silahı söküp takmak ve hedefe üç atışın yer alacağı belirtildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ bedelli askerlik e devlet bedelli askerlik bedelli askerlik 4. celp dönemi bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklandı mı bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: