• DOLAR
  5,3209
  % 0,04
 • EURO
  6,0356
  % -0,09
 • ALTIN
  227,7912
  % 0,59
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > Ekonomi > Merak Edilenler SGK TC kimlik no ile hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Haberler > Ekonomi > Merak Edilenler SGK TC kimlik no ile hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde dahil olan sigortalı çalışanlar, internet üzerinden, SGK hizmet dökümü bilgilerine ulaşabilmektedirler. Hizmet dökümü sigortalıların;

⦁ İşe başlangıç tarihini,

⦁ Dönem dönem yatırılan prim tutarlarını,

ÖNE ÇIKAN HABERLER

⦁ Tarihlerini ve aylarını,

⦁ Primlerin yatırılmadığı dönemleri,

⦁ Toplam tutarları

gibi dağıtılmış bilgileri öğrenebilmektedirler. SGK Tc kimlik no ile hizmet dökümü sorgulama işlemleri, artık kimsesiz yapılmamaktadır. Hizmetten yararlanılabilmesi için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-SGM hizmeti kapatıldığından nedeniyle, Sosyal Emniyet Kurumu www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet ile anlaşma sağlayarak, SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini buradan sürdürmektedir. böylece hizmet dökümü bilgilerine gelmek isteyenlerin, vaktiyle olduğu gibi sgk.gov.tr hizmet dökümü sorgulama üzerinden değil, “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden SGK’ya bağlı bir şekilde işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bunun içinde vatandaşların bir e-devlet şifresi edinmeleri, hizmet dökümü bilgilerine ulaşabilmeleri için gerekmektedir.

SGK TC hizmet dökümü sorgulama ile birlikte e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapılarak, sigortanın ne durumda olduğu öğrenilebilmektedir. Prim düzenleri, tutarları ve gün sorgulama işlemleri hizmet dökümü çerçevesinde yapılabilmektedir. bu nedenle e-devlet kapısı üzerinden hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapacak olan vatandaşların, sitede e-Hizmetler başlığına tıklayarak, Sosyal Emniyet Kurumunu seçmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise, tabi bulunan SGK mensupları, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı üzerinden zorunlu bilgilere ulaşabilmektedirler.

HİZMETE NASIL GIRIŞ YAPILIR?

Sgk gov tr hizmet dökümünü artık e-devlet kapısı üzerinden bakmak isteyenlerin,

⦁ 4A Hizmet Dökümü,

⦁ 4B Ödeme Görme,

⦁ 4C İsteğe Emrindeki Ödeme Görme

Üzerinden sigortalarına ait hizmet bilgilerine ulaşabilmektedirler. böylece e-devlet hizmetinden, SGK bünyesindeki hizmet dökümlerinin görülebilmesi için e-devlet şifresi alınmalıdır. Eğer mevcut bir e-devlet şifreniz var ise, bahşedilen adrese tıklayarak, Sosyal Güvenlik Kurumunun seçilmesi ve bu başlıklara yerinde olan seçilerek, yeni açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basılmalıdır. Ardından, sgk hizmet dökümü tc kimlik sorgulama ve e-devlet şifresi ile birlikte kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Hizmet e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile, sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen vatandaşlar için geniş bir imkan sunmaktadır. Böylece bütün prim ödemelerinden, işe başlama tarihine dek bilgi alınabilmektedir.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ sgk sgk hizmet dökümü hizmet dökümü sorgulama

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: