Haberler > Ekonomi > İş-Yaşam > Son dakika haberler: 26 ülkeye ihracat yapıyordu! Konkordato talep etti! Konkordato nedir? Riccardo Colli markasıyla bilinen Eser Ayakkabıcılık konkordato ilan etti

Haberler > Ekonomi > İş-Yaşam > Son dakika haberler: 26 ülkeye ihracat yapıyordu! Konkordato talep etti! Konkordato nedir? Riccardo Colli markasıyla bilinen Eser Ayakkabıcılık konkordato ilan etti

RicardoRicardo ColliColli ilk kez edinmek üzere ShamdanShamdan, VanotteVanotte, SpencoSpenco gibi perakende markalarıyla ayakkabıcılık sektörünün ihracatçı firmalarından olan Eser Ayakkabıcılık mahkemeye başvurarak iki iştiraki de dahil almak üzere konkordato başvurusunda bulundu.

1965 yılında kurulan şirket kadar İstanbul Ticaret Mahkemesine yapılan başvuruda, Eser Ayakkabıcılık İthalat İhracat Sanayi ve TicTic. A.Ş., Eser Pabuç Pazarlama İthalat İhracat ve Mümessillik A.Ş. ve EserkentEserkent İnşaat Yapı Turizm ve Otelcilik Limited Şti. için konkordato talep edildi. Mahkeme, şirketin talebini kabul etti ve 3 aylık geçici mühlet verdi.

10.500 m2 kapalı alanda jurnal 2.500 çift ayakkabı üreten firmanın Türkiye genelinde 500 bayisi ve 400 çalışanı bulunuyor. İtalyan teknolojisi ile üretim yapan Eser Ayakkabıcılık üretiminin yüzde 35’ini ilk olarak Hollanda, Almanya, İtalya, İngiltere almak üzere 26 ülkeye ihraç ediyor.

#yatayciftliyatayciftli

2184814#

Büyüyen döviz kuru, yükselen girdiler ve AVM giderlerinin yanı sıra piyasadaki durgunluk sebebiyle daha önce HotiçHotiç, Yeşil Ayakkabı, Beta gibi sektörün önde firmaları da konkordato ilan etmişti.

Eser Ayakkabıcılık da konkordato duyuru eden ayakkabıcılar arasına katılırken şirketten konkordato süreciyle ilgili demin resmi bir tanımlama yapılmadı.

View this post on Instagram

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ son dakika haberler son dakika haberleri riccardo colli eser ayakkabıcılık konkordato ekonomi haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: