• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > Ekonomi > Girişimcilik > İnnova SkywaveIoT nesnelerin interneti (IoT) platftormunu kurdu İnnova SkywaveIoT nesnelerin interneti (IoT) platformunu kurdu

Haberler > Ekonomi > Girişimcilik > İnnova SkywaveIoT nesnelerin interneti (IoT) platftormunu kurdu İnnova SkywaveIoT nesnelerin interneti (IoT) platformunu kurdu

İnnova, başlattığı SkywaveIoT Partner Programı’ı ile nesnelerin interneti (IoT) alanında faaliyet gösteren şirketler, startup’lar ve makinelerini bağlantılı hale getirmeyi hedefleyen üreticilerle bir araya gelerek IoT alanında yaratılan değerin arttırılmasını amaçlıyor. Yapılan açıklamaya kadar, SkywaveIoT platformundan yararlanan şirketler, mahsul geliştirme, pazarlama ve yeni işbirlikleri kurma alanlarında ihtiyaç duydukları uzmanlık desteğine ulaşma imkanına sahip olacaklar.

SkywaveIoT platformu ile IoT alanında yatırım yapacak firmalara uçtan uca çözüm sunan, güvenilir ve enerjik bir iş ortaklığı sunduklarını bildiren İnnova Genel Müdürü Açık Fikirli Ersöz, platformun partnerlerinin çözümlerini İnnova’nın çözüm ve hizmetlerini götürdüğü 4 kıtaya ulaştırma imkânı da bulacaklarını belirtti. Ersöz, “Nesnelerin interneti (IoT) alanında kendi uzmanlığımızla geliştirdiğimiz SkywaveIoT platformu ile fabrikalar ve üretim ortamlarının yanı sıra Zeki Şehir Halkı uygulamalarına özel çözümlerin de önünü açıyoruz. Bu alanda teknoloji geliştiren şirketlerin platform desteğini sunuyoruz” dedi.

SkywaveIoT platformunun, ölçeklenebilir bulut mimarisi sayesinde perakende, bankacılık, enerji ve Endüstri 4.0 gibi alanlarda gereksinim duyulan bilgi iletişimi, analizi ve yönetimi gereksinimlerini karşıladığını gösteren Ersöz, “Türk Telekom bilgi merkezi üzerinden sunduğumuz SkywaveIoT platformu tamamen IoT uygulamalarında yaratılan kritik veriler ülkemizde depolanıyor” dedi.

SkywaveIoT Partner Programı’nın çözüm ortaklarına da değişik imkanlar sunuyor. İnnova ile karşılıklı çözüm geliştirme ve sunma imkânı bulacak firmalar bu çözümlerini perakende, bankacılık, finans, ulaşım, enerji, kamu gibi geniş çevrelere ulaştırabilecek.

Firmalar bununla birlikte SkywaveIoT Partner Programına dahil öteki firma çözümleriyle birlikte de müşterilerin uçtan uca çözümlerinin bir parçası olabilecek. Bunun yanı sıra, İnnova ekipleri keza SkywaveIoT platformu hem de çözüm mimari ve geliştirme konularındaki teknik bilgilerini meslek ortakları ile paylaşarak, ortak çözümlerin pazara varmak hızını arttırmayı hedefliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ haberler son dakika son dakika haberler skywaveiot partner programı girişimcilik haberleri nesnelerin interneti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: