• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > DÜNYA Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Paris ziyareti öncesi kritik açıklama!

Haberler > DÜNYA Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Paris ziyareti öncesi kritik açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı´nın 100. yıl dönümü sebebiyle düzenlenecek “Paris Uzlaştırma Forumu”na bulunma üzere Fransa’ya gidecek.

Ankara’dan saat 14:30’da Fransa’ya hareket edecek olan Erdoğan, Başkent Paris´te düzenlenecek olan “Paris Barış Forumu” etkinlikleri zarfında Orsay Müzesi’ndeki “Picasso Bleu et Rose” sergisini de gezecek ve resepsiyona katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak Paris’e gitmeden önce havaalanında tavır yapıyor.

Erdoğan, “Hakkari’de bir mühimmat depomuzun patlaması sonucu 7 şehidimiz var, başkaca 25 yaralımız var.” açıklamasında bulundu. 

“Bugün şu gerçeği de fazla yakından görüyoruz. Ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafya birçok açıdan Birinci Evren Harbi’ni andıran acılara ve oyunlara sahne oluyor. Ne yazık ama bu çıkar kavgalarının bedelini mazlum ve mağdurlar ödüyor. Suriye’de ölenlerin sayısı 1 milyonu bulmuş durumda.”

“Geçmişte olduğu gibi bugün de bölgemizde kardeşlik ve istikrarın tesiri için çaba sarfediyoruz. Biz Birinci Cihan Harbi esnasında, bağımsızlığı için yalnızca Çanakkale cephesinde onbinlerce evladını toprağa vermiş bir milletiz. Vatanını gözetmek için can vermiş bir ecdadın torunlarıyız. Barışın ve bağımsızlığın kıymetini çok iyi biliyoruz.”

“Paris ziyareti sırasında keza savaşın sebepleri ve sonuçları üzerine düşünme keza de bütün insani dramları ortaya koyacağız. giderken, hükümet ve devlet başkanlarıyla görüşeceğiz.”

“Sayın Trump’la kısa vakit önce telefon görüşmesi yaptık. Fransa’da fırsat bulabilirsek görüşürüz dedik. Paris’e gidince arkadaşlarımız müşterek görüşecekler, bir fırsat tesis etmeye çalışacağız ve bu fırsat çerçevesinde ikili bir görüşmeyi yapacağız.”

” SUUDİ ARABİSTAN, ABD VE AVRUPA’YA TAPELERİ VERDİK”

“Merhum Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak şu an itibariyle elimizde herhangi bir bulgu yok fakat veri var. Buraya gelen 15 birey ve esir 18 birey. Bu 15 birey kuşkusuz faili biliyorlar, keza de bu cesedin nereye getirildiğini biliyorlar. Kaldı ki, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı’nın açıklaması oldu. Hemen red ediyorlar. O açıklamada, lokal işbirlikçilerle bunu gerçekleştirdik diyorlar. Kim bu yerel işbirlikçiler, bunu açıklamanız lazım. Bunu haberdar olan sizsiniz.

Biz tapeleri Suudi Arabistan’a ABD’ye, Almanlara, İngilizlere, Fransızlara hepsine verdik. Buradaki konuşmaları herkes biliyor. Suudi Arabistan yönetimi bu 15’i konuşturmak suretiyle, bunu ortaya çıkarmayı bilir. Suudi savcı ipe un seriyor. Bizim savcıyı Suudi Arabistan’a çağırıyor. Sen bizim savcımızı ne yapacaksın? Olayın işlendiği yer burası. İpe un sermeye lüzum yok. Ekonomistim, fakat 40 yıllık siyasetçiyim. Bu 15 birey cuma günü farklı bir programla öbür bir grup. sırası gelmişken operasyon. Bu işin katilleri bu 15’in veya 18’in içindedir. Yerli işbirlikçi de kimse açıklamaları gerekli.”

Suudi Arabistan bizim iyi niyetimize karşı, adaletli davranarak bu şaibeden kurtulmaları lüzumlu. Somurtkan takdirde kurtulamazlar.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ son dakika son dakika haberler recep tayyip erdoğan fransa paris emmanuel macron cemal kaşıkçı suudi arabistan donald trump

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: