• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberler > Diğer Spor camiasından 10 Kasım mesajları

Haberler > Diğer Spor camiasından 10 Kasım mesajları

 

Federasyonlar ve bir takım kulüplerin kutlama mesajları şu şekilde:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU:

“İstiklal Savaşı’nın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Büyük Önder Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak; onun ilkelerine, çağdaş ve çağdaş bir ülke olma hedefine bağlılığımızla, topluma spor kültürünü benimsetme, Türk futbolunu uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye çıkartma misyonumuzu sürdüreceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları öncelikle edinmek üzere, tüm aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anarken aziz hatıraları önünde en dürüst saygılarımızla eğiliyoruz.”

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU:

“Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılında bir anma mesajı yayınladı.

Türkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kurtuluş Savaşı zaferimizin mimarı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün yaşamını milletimizin bağımsızlığına ve modern medeniyetler arasında yerini sağlamlaştırmasına adayan Atatürk; hem askeri, ayrıca siyasi, ayrıca de insani vasıflarıyla yalnızca bize yok tüm dünyaya misal olmuş bir devlet adamıydı. Ona duyduğumuz sevgi ve minneti, Cumhuriyetimizi bütün hür ve demokrasi ilkelerinden asla ayrıcalık vermeden yaşatarak göstermeye devam edeceğiz.”

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde minnet, şükran, özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.”

BEŞİKTAŞ:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında özlemle ve minnetle anarken, izinde olduğumuzu yineliyor, aziz hatırası önünde en dürüst saygılarımızla eğiliyoruz.

Beşiktaş Camiası olarak; Atamız’a olan kalbimizdeki derin sevgi ve inançla, bizlere göze çarpan ettiği muasır medeniyet yolunda kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Dünya döndükçe Atamız’a olan sevgimiz, saygımız, inancımız ve Beşiktaşlı duruşumuz sürecektir.

Ulu Önderimiz Atatürk’ün en büyük eseri olan ve Türk Milleti’ne hediye ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek birlik ve beraberlik içinde yaşatacağımıza olan inancımızı tüm dünyaya bir kere daha haykırıyoruz.”

FENERBAHÇE:

“Ilelebet prensip ve inkılaplarının izinde yürüyeceğimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde minnet, şükran, istek, hürmet ve rahmetle anıyoruz.”

GALATASARAY:

“Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz.”

TRABZONSPOR:

“Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, ’10 Kasım Atatürk’ü Kutlama Günü’ münasebeti ile yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

10 Kasım tarihinin Türk Milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değildir. Bu gün, bununla birlikte Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür. Seneler öncesinde Atatürk, Cumhuriyetimizin gelecek kuşaklarına karşın olarak, ‘Beni bakmak çağrıda bulunmak mutlaka yüzümü bakmak değildir’ demişti. ‘Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe yönelik yüksek öngörüsünde yaşamaktadır.

Biz 10 Kasımlarda bir yanlamasına Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken; diğer yana O’nun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü uygulamak zorundayız. Ana ödevimiz; devletimize, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan adalet ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. sene dönümünde derin bir özlemle anarken, Trabzonspor Kulübü olarak Cumhuriyet’i daha iyi bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum.”

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR:

“Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmet, minnet ve özlemle anıyoruz…”

DEMİR GRUP SİVASSPOR:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, özgün devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında hürmet, sevgi, şükran ve özlemle bir kez daha anıyoruz.”

AYTEMİZ ALANYASPOR:

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde açlık, saygı ve rahmetle anıyoruz.”

GÖZTEPE:

“Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devir adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında saygı ve özlemle anıyoruz. O’na ve devrimlerine olan bağlılığımızı bir kez daha açıklama ediyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

— Habertürk Spor (@HTSpor) November 10, 2018

 

EVKUR YENİ MALATYASPOR:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve özlemle anıyoruz.”

KAYSERİSPOR:

“Saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.”

ANTALYASPOR:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıl dönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. O gün o vakit son olsa da, biz çocuklarına Atatürk’süz yaşamak yok!”

KASIMPAŞA

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.”

ÇAYKUR RİZESPOR:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 80. yıl dönümünde özlem, saygı ve sevgiyle anıyoruz..”

BURSASPOR:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü; Saygı, Sevgi, Özlem ve Rahmetle Anıyoruz.”

— Habertürk Spor (@HTSpor) November 10, 2018

 

BB ERZURUMSPOR:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

MKE ANKARAGÜCÜ:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başöğretmen, aziz Türk milletinin büyük komutanı ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde özlem, minnet ve saygı ile anıyoruz.”

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ 10 kasım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: