• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Haberi gören sahile koştu!

Haberi gören sahile koştu!

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde 4 gün önce kıyıdan yaklaşık 15 metre uzaklıkta ve 6 metre derinlikte dalış ekibinin kamerasına takılan mavi orkinosu köpek balığı zanneden dalış ekibi ilk anda büyük nefret edilen şey yaşamıştı.

Falezler aşağıda çekilen görüntüleri inceleyen Konyaaltı Sualtı Sporları Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cumhur Tuğ, balığın orkinos olduğunu belirlemişti. 6 metre derinlikte ve Akdeniz’de sık görülmeyen orkinosun, imal sırasında sistemden kaçtığı ya da fırtınayla yönünü şaşırmış olabileceği üzerinde duruluyordu.

“Avcısına 4 bin lira kazandırdı” 

Orkinosun bu kadar sığ sularda öncelikle görüntülenmesi haberlerinin medyada yer almasının gerisinde, bir gün daha sonra sabahın birincil ışıklarına profesyonel bir avcı zıpkınıyla balığı avladı. 90 kilogram ağırlığındaki orkinos, avcısına yaklaşık 4 bin lira kazandırdı.

“Herkes orkinosu soruyor” 

Tarhan, sığ sularda ve Antalya’da ilk kez gördükleri mavi orkinos balığının ömrünün kısa sürdüğünü belirtti. ‘Konyaaltı Sahili’nde orkinos görüntülendi’ haberlerinin ardındaki fazla sayıda balıkçının geldiğini aktaran Tarhan, “Orkinoslar zararsız balıklardır. Minik balıkları yiyerek beslenirler. Kilolulardır ve eti değerlidir. şu anda kilogram fiyatı takriben 50 lira. Avlanması yasaklanmış olan bir balık yok. Profesyonel zıpkınçı ertesi gün tek hamlede vurmuş” dedi. 

Halen kendilerine orkinos balığını soranların olduğunu açıklayan Tarhan, sahilin balıkçılar aralarında da ünlü olduğunu dile getirdi.

öne çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki tehlike Türkiye’ye sıçradı

Cengiz Ünder için rekor aidat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: