• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberi gören sahile koştu!

Haberi gören sahile koştu!

Antalya’nın dünyaca meşhur Konyaaltı Sahili’nde 4 gün önce kıyıdan takriben 15 metre uzaklıkta ve 6 metre derinlikte dalış ekibinin kamerasına takılan mavi orkinosu köpek balığı zanneden dalış ekibi birincil anda büyük korku yaşamıştı.

Falezler aşağı çekilen görüntüleri inceleyen Konyaaltı Sualtı Sporları Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cumhur Tuğ, balığın orkinos olduğunu belirlemişti. 6 metre derinlikte ve Akdeniz’de sık görülmeyen orkinosun, imal sırasında sistemden kaçtığı ya da fırtınayla yönünü şaşırmış olabileceği üzerinde duruluyordu.

“Avcısına 4 bin lira kazandırdı” 

Orkinosun bu değin sığ sularda öncelikle görüntülenmesi haberlerinin medyada yer almasının arkasından, bir gün daha sonra sabahın birincil ışıklarına profesyonel bir avcı zıpkınıyla balığı avladı. 90 kilogram ağırlığındaki orkinos, avcısına yaklaşık 4 bin lira kazandırdı.

“Cümbür Cemaat orkinosu soruyor” 

Tarhan, sığ sularda ve Antalya’da başta gördükleri mavi orkinos balığının ömrünün kısa sürdüğünü belirtti. ‘Konyaaltı Sahili’nde orkinos görüntülendi’ haberlerinin ardındaki fazla sayıda balıkçının geldiğini aktaran Tarhan, “Orkinoslar zararsız balıklardır. Küçük balıkları yiyerek beslenirler. Kilolulardır ve eti değerlidir. hemen kilogram fiyatı takriben 50 lira. Avlanması yasak olan bir balık yok. Profesyonel zıpkınçı ertesi gün tek hamlede vurmuş” dedi. 

Halen kendilerine orkinos balığını soranların olduğunu ifade eden Tarhan, sahilin balıkçılar arasında da meşhur olduğunu dile getirdi.

öne çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Cengiz Ünder için rekor vergi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: