• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberi gören sahile koştu!

Haberi gören sahile koştu!

Antalya’nın dünyaca meşhur Konyaaltı Sahili’nde 4 gün önce kıyıdan takriben 15 metre uzaklıkta ve 6 metre derinlikte dalış ekibinin kamerasına takılan mavi orkinosu köpek balığı zanneden dalış ekibi ilk anda büyük nefret edilen şey yaşamıştı.

Falezler aşağıda çekilen görüntüleri inceleyen Konyaaltı Sualtı Sporları Kulübü Idare Heyeti Başkanı Mehmet Cumhur Tuğ, balığın orkinos olduğunu belirlemişti. 6 metre derinlikte ve Akdeniz’de sık görülmeyen orkinosun, imal esnasında sistemden kaçtığı ya da fırtınayla yönünü şaşırmış olabileceği üstünde duruluyordu.

“Avcısına 4 bin lira kazandırdı” 

Orkinosun bu kadar sığ sularda öncelikle görüntülenmesi haberlerinin medyada yer almasının arkasından, bir gün sonra sabahın ilk ışıklarına profesyonel bir avcı zıpkınıyla balığı avladı. 90 kilogram ağırlığındaki orkinos, avcısına yaklaşık 4 bin lira kazandırdı.

“Cümbür Cemaat orkinosu soruyor” 

Tarhan, sığ sularda ve Antalya’da öncelikle gördükleri mavi orkinos balığının ömrünün kısa sürdüğünü belirtti. ‘Konyaaltı Sahili’nde orkinos görüntülendi’ haberlerinin gerisinde fazla sayıda balıkçının geldiğini aktaran Tarhan, “Orkinoslar zararsız balıklardır. Küçük balıkları yiyerek beslenirler. Kilolulardır ve eti değerlidir. hemen kilogram fiyatı yaklaşık 50 lira. Avlanması yasak olan bir balık yok. Profesyonel zıpkınçı ertesi gün tek hamlede vurmuş” dedi. 

Halen kendilerine orkinos balığını soranların olduğunu ifade eden Tarhan, sahilin balıkçılar arasında da meşhur olduğunu dile getirdi.

öne çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Cengiz Ünder için rekor aidat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: